Reklama

Zakaz wstępu do lasu? Zapytaliśmy bełchatowskie nadleśnictwo o decyzję w tej sprawie

Opublikowano:
Autor:

Zakaz wstępu do lasu? Zapytaliśmy bełchatowskie nadleśnictwo o decyzję w tej sprawie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne nadleśnictwa w kraju, z obawy przed koronawirusem, zamykają wstęp do kompleksów leśnych. Powód? Coraz więcej osób wybiera się tam na spacery. Dotyczy to głównie popularnych traktów turystycznych. Najwięcej zakazów wejścia do lasów wydano m.in. w Małopolsce, części województwa podkarpackiego, a także na Podlasiu. Czy na taki krok zdecyduje się również bełchatowskie nadleśnictwo?

Dotychczas zakaz wstępu do lasu wprowadziły łącznie 23 nadleśnictwa spośród 430 w całym kraju. W związku z tłumami spacerujących po leśnych traktach zamknięto wiele nadleśnictw w Małopolsce m.in. w Puszczy Niepołomickiej czy Piwnicznej. Kolejne zakazy wprowadzane są również w innych regionach kraju m.in. w województwie podkarpackim czy na Podlasiu. Z każdym kolejnym dniem przybywa nadleśnictw, które stosują takie ograniczenia w związku z koronawirusem.

Jak natomiast wygląda sytuacja w bełchatowskich lasach? Nadleśnictwo Bełchatów, póki co, nie zamierza wprowadzać zakazu wstępu do lasu.

- Raczej nie obserwujemy dużego ruchu spacerujących w lasach, tak więc nie ma podstaw do podjęcia decyzji o zakazie – mówi Jarosław Zając, szef bełchatowskiego nadleśnictwa. - Warto jednak podkreślić, że jeśli ktoś już decyduje się na spacer, to dobrze, aby robił to w pojedynkę albo w niewielkiej grupie. Liczymy na rozsądek społeczeństwa – dodaje.

Lasy państwowe również apelują, aby jeśli już ktoś decyduje się na spacer na świeżym powietrzu po okolicznych lasach, to ważne aby zrobił to w taki sposób, aby nie stwarzał zagrożenia dla innych.

- Przede wszystkim siedźcie w domach, a jeśli już wybieracie się na spacer do lasu, zaplanujcie go tak, by nie potęgować zagrożenia dla siebie i innych. Lasów mamy mnóstwo, wszędzie w nich spacer jest tak samo zdrowy i przyjemny. Dlatego nie wybierajcie najpopularniejszych, „gorących turystycznie” atrakcji, lecz odkrywajcie w okolicy nowe leśne zakątki, mniej uczęszczane, gdzie łatwiej zachować maksymalne możliwe odosobnienie – informują Lasy Państwowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE