Reklama

Zablokował ulicę na Okrzei i... poszedł spać na ławkę. Policjantom groził śmiercią, bo go obudzili

Opublikowano:
Autor:

Zablokował ulicę na Okrzei  i... poszedł spać na ławkę. Policjantom groził śmiercią,  bo go obudzili  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kompletnie pijany kierowca opla astry zablokował ulicę na osiedlu Okrzei. Mężczyznę zatrzymali mieszkańcy Bełchatowa, a następnie wezwali policję. W tym czasie 37-latek, któremu zabrali kluczyki… zasnął na ławce. Gdy na miejscu pojawił się patrol policji, zbudzony mężczyzna interweniującym policjantom groził pozbawieniem życia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 18 maja w godzinach popołudniowych. Na jednej z ulic w pobliżu osiedla Okrzei mieszkańcy zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę opla astry. Wcześniej 37-latek zatrzymał auto na drodze w taki sposób, że całkowicie zablokował ruch.

- Z samochodu wysiadł mężczyzna, który zataczał się. Widzący tę sytuację świadkowie podbiegli do mężczyzny, ujęli go i zabrali kluczyki od pojazdu. Przeprowadzili również auto w bezpieczne miejsce. O zdarzeniu zawiadomili policję – mówi Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Zatrzymany kierowca był tak pijany, że… zasnął na ławce. Gdy na miejsce przybył wezwany patrol policji, zbudzony 37-latek rzucił się na funkcjonariuszy, którym groził pozbawieniem życia. Okazało się, że mężczyzna jest dobrze znany policjantom z wcześniejszych przestępstw. Miał również zakaz prowadzenia pojazdów. Od mężczyzny została pobrana również krew do badań. Zatrzymany kierowca po wytrzeźwieniu został przesłuchany.

- Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie też za groźby karalne i znieważenie funkcjonariuszy – informuje Iwona Kaszewska.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 37-latek został objęty policyjnym dozorem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE