Reklama

Reklama

Za brak tego dokumentu policja nie będzie mogła już karać. Sprawdź kiedy nowy przepis wejdzie w życie

Opublikowano: pon, 2 lip 2018 07:40
Autor:

Za brak tego dokumentu policja nie będzie mogła już karać. Sprawdź kiedy nowy przepis wejdzie w życie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 1 października będzie możliwa jazda samochodem bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Za brak tych dokumentów nie dostaniemy mandatu.

Reklama

Minister Cyfryzacji - Marek Zagórski, podpisał dokument, który umożliwi kierowcom jazdę bez dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Wszystkie dane o ważności dowodu rejestracyjnego oraz polisy będą zgromadzone w CEPIK 2.0 - Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. System ten nie jest jeszcze do końca sprawny, dlatego przepisy wejdą w życie dopiero 1 października, a nie - 4 czerwca, tak jak w przypadku pierwotnych założeń.

Dotychczas za brak dowodu rejestracyjnego oraz polisy groził mandat – 50 zł za każdy brakujący dokument. Po zmianach, kierowcy będą zobowiązani jedynie do posiadania prawa jazdy i dowodu osobistego, a pozostałe informacje będą zgromadzone w CEPIK 2.0. Dowód rejestracyjny pozostanie niezbędny podczas przeglądów technicznych.

Jak w takim razie policja będzie mogła zabrać dowód rejestracyjny, gdy podczas kontroli drogowej stwierdzi zły stan techniczny samochodu? Jeśli pojazd nie będzie w pełni sprawny, funkcjonariusze będą sporządzać odpowiednią adnotację w systemie CEPIK 2.0, co będzie równoznaczne z koniecznością wykonania ponownego przeglądu technicznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +8 / -8

    Gość

    To może będzie działać ale w 2025 roku