Reklama

X Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2018

Opublikowano:
Autor:

X Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2018 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na taneczne wydarzenie roku - X Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2018, które odbędą się w dniach 10 – 11 marca, w sali teatralno - widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Jubileuszowe edycja konkursu potrwa w tym roku aż dwa dni!

Już po raz kolejny, MCK zaprasza tancerzy z całej Polski, do wzięcia udziału w najważniejszym turnieju tańca współczesnego oraz nowoczesnego w regionie! W tym roku, grupy taneczne, teatry tańca oraz soliści mogą zgłaszać się do udziału w dwóch blokach konkursowych:
Formy krótkie – do 5 minut, przeznaczone dla formacji prezentujących się w kategoriach: taniec współczesny, nowoczesny nowoczesny oraz inne formy (kategorie wiekowe: do 8 lat; 9 – 13 lat; powyżej 13 lat) | sobota, 10 marca, od godziny: 11:00
Formy długie – do 30 minut, przeznaczone dla teatrów tańca oraz solistów, prezentujących formy spektaklowe | niedziela, 11 marca, od godziny: 13:00).

Główną nagrodą tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2018 będzie Grand Prix Prezydenta w wysokości 1500 zł., które otrzymają twórcy najlepszego pokazu. Wyróżniająca się technika, ciekawa choreografia – to główne elementy na które będzie zwracać uwagę Jury konkursu.

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia do pobrania na stronie: www.mckbelchatow.pl
Szczegółowych informacji udziela koordynator – Anetta Wojtuch (tel: 446351917, e-mail: anetta.wojtuch@mck.belchatow.pl)

O konkursie:
Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje to cieszący się ogromnym zainteresowaniem turniej taneczny, zrzeszający środowisko taneczne z całej Polski. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo - tanecznych wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny, propagowanie tańca jako formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiskowa tanecznego Polski oraz wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych.
Pierwszy konkurs odbył się w 2007 roku, pod nazwą: Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów POWER DANCE. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta, a od kilku lat Prezydent Miasta Bełchatowa sponsoruje nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego zespołu festiwalu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE