Reklama

Wywoził śmieci w okolice Szczercowa. Wśród odpadów zostawił ślad, który go zdradził...

Opublikowano:
Autor:

Wywoził śmieci w okolice Szczercowa. Wśród odpadów zostawił ślad, który go zdradził... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzielnicowy ze Szczercowa namierzył 49-latka, który stworzył sobie małe ‘’prywatne’’ wysypisko śmieci w okolicach Magdalenowa (gm. Szczerców). Mieszkaniec powiatu łaskiego zostawił w odpadach ślad, dzięki któremu policjant wpadł na jego trop. Spora w tym zasługa też okolicznych mieszkańców, którzy zgłosili miejsce do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mężczyzna został ukarany mandatem i posprzątał zaśmiecony teren.

Dzielnicowy ze szczercowskiej policji patrolując teren, który zaznaczony był przez mieszkańców jako miejsce zaśmiecania w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, odkrył nielegalne wysypisko śmieci. Śmieci rozrzucone były na terenie nieużytków rolnych niedaleko lasu w miejscowości Magdalenów (gm. Szczerców).

- Okolica ta została dwukrotnie zaznaczona w KMZB jako miejsce zagrożone zaśmiecaniem. Dzielnicowy od razu zajął się sprawą. Dokładnie sprawdził znalezisko – informuje bełchatowska policja.

Wśród porozrzucanych śmieci mundurowy trafił na trop, który doprowadził go wprost do właścicieli odpadów. Co to było? Policja nie chce zdradzić szczegółów, jednak wiadomo, że chodziło o osobiste rzeczy należące do mężczyzny, który wywoził śmieci.

Funkcjonariusze szybko namierzyli 49-latka, który okazał się mieszkańcem powiatu łaskiego. Jak informuje policja, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do posprzątania terenu. Już następnego dnia zabrał swoje śmieci.

Policja w Bełchatowie podkreśla, że to kolejny przypadek, gdy sprawa dzikiego wysypiska śmieci na terenie powiatu bełchatowskiego została ujawniona przez dzielnicowego dzięki realizacji zadań wynikających ze w zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Za pomocą tej aplikacji każdy mieszkaniec może podzielić się z policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w swoim otoczeniu. Policjanci zawsze sprawdzają każdy sygnał – zapewnia Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest efektywnym narzędziem do przekazania policji informacji o dostrzeganych w lokalnym środowisku problemach i zagrożeniach. Czasem może też okazać się, że dzięki realizacji zadań wynikających z mapy policjanci ujawnią również inne naruszenia przepisów prawa.

Obecnie na mapę nanieść można informacje dotyczące 27 kategorii zagrożeń takich, jak m.in. akty wandalizmu, bezdomność, przekraczanie dozwolonej prędkości,zła organizacja ruchu drogowego, niewłaściwa infrastruktura drogowa, nieprawidłowe parkowanie, gromadzenie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, używanie środków odurzających, dzikie kąpieliska, dzikie wysypiska śmieci, wałęsające się bezpańskie psy, wypalanie traw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE