Reklama

Wystawa prac Marty Piątkowskiej pt. "Podróż"

Opublikowano:
Autor:

 Wystawa prac Marty Piątkowskiej pt. "Podróż" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wernisaż wystawy prac autorstwa Marty Piątkowskiej, pt. „Podróż”, który odbędzie się 11 maja o godzinie 19:00, w Galerii MCK. Podczas wystawy, artystka zaprezentuje zbiór obrazów, rysunków oraz fotografii.

„Podróż” to wystawa opisująca wyprawę w głąb siebie, jaką autorka prowadzi w kolejnych etapach swojego artystycznego życia. Jej pokłosiem jest zainteresowanie inną formą przestrzeni - tą znajdującą się pomiędzy artystką a otaczającym ją światem.

Za pomocą autorskiej wystawy, Marta Piątkowska bada trzy stany związane z twórczością – pasję twórczą, natchnienie artystyczne oraz artystyczny marazm. Jak sama mówi „osoba podczas artystycznego uniesienia jest w sferze silnej ekscytacji, euforii swoistego wrzenia. Często przy takim akcie towarzyszy podwyższone ciśnienie krwi, podwyższenie głosu, chaotyczność wypowiedzi silna gestykulacja i absolutna koncentracja na danej czynności. Dzieję się to dlatego iż podczas kreatywnego działania mózg ludzki produkuje dopaminę – hormon szczęścia”. Przeciwstawnym do tego stanem jest marazm artystyczny, z którym od wieków zmagają się nawet Ci najwybitniejsi twórcy. W marazmie splatają się ze sobą naprzemiennie – ekscytacja i depresja, które także miały duży wpływ na kształt wystawy.

W „Podróżach” artystka wyróżnia jeszcze jeden obszar bezpośrednio związany z twórczością – medytację, dzięki której autorka poszukuję równowagi, wyciszenia, wyłączenia zmysłów oraz izoluje się od świata zewnętrznego.
Prace, które wkrótce zawisną w galerii MCK, są naznaczone każdym z tych artystycznych stanów.

Wystawę będzie można oglądać do końca maja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE