Reklama

Wyremontują ulice w Bełchatowie. Miasto otrzymało ponad 2 mln zł dofinansowania

Opublikowano:
Autor:

Wyremontują ulice w Bełchatowie. Miasto otrzymało ponad 2 mln zł dofinansowania - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat planuje dwie nowe inwestycje na bełchatowskich drogach. Wszystko dzięki dofinansowaniu, które miasto otrzymało w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Remontowane będą ulice Zamoście oraz Daleka. W ramach dofinansowania miasto otrzymało aż 2,3 mln zł. Prace maja zakończyć się na początku 2023 roku.

Dofinansowanie uzyskane z FDS zostanie przeznaczone na dwie inwestycje. Pierwsza z nich dotyczy fragmentu ulicy Zamoście. Chodzi konkretnie o odcinek od ul. Jana Pawła II, aż do torów kolejowych. W ramach prac mają powstać zjazdy do posesji, chodnik oraz ścieżka rowerowa. Rozbudowany zostanie też pas drogowy.

- W projekcie zawarto również przebudowę przejazdu kolejowego oraz budowę oświetlenia. Wartość kosztorysowa inwestycji, która zgodnie z harmonogramem powinna zakończyć się w styczniu 2023 roku, to 3 mln 322 tys. zł. Wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych stanowić będzie połowę, czyli 1 mln 661 tys. zł – informuje Urząd Miasta.

Druga z zaplanowanych inwestycji, to budowa ulicy Dalekiej. Zgodnie z planem powstanie 1,2 km drogi wraz z odwodnieniem i nowym oświetleniem. Koszt tej inwestycji to około 1,2 mln złotych, również w tym przypadku, połowę pokryje otrzymane z FDS dofinansowanie – ostateczne kwoty poznamy jednak, gdy zakończą się postępowania przetargowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE