Reklama

Wyniki tego głosowania mogą zaowocować inwestycjami w Bełchatowie

Opublikowano:
Autor:

Wyniki tego głosowania mogą zaowocować inwestycjami w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od poniedziałku, 7 września rusza głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Na liście znalazły się też dwa projekty z Bełchatowa. Pierwszy dotyczy poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, drugi z kolei usprawnienia systemu rejestracji w szpitalu. Na liście znalazł się też projekt dotyczący budowy ciągu pieszo rowerowego w miejscowości Zawady Do rozdysponowania jest 8 mln zł – swój głos można oddać do 18 września.

Tegoroczna czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego "Łódzkie na plus" zawiera w sumie 34 projekty, które mają bezpośredni wpływ na rozwój regionu. Dwa z nich dotyczą inwestycji w Bełchatowie - jeden, inwestycji w Zawadach.

Pierwszy projekt pn. "Bezpieczny Bełchatów" zakłada poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drodze wojewódzkiej 484. Chodzi o ulice Czapliniecką oraz Wojska Polskiego. Przewidziane jest wykonanie nowego oznakowania, a także wyposażenie przejść w system wykrywania ruchu pieszych – ma on być powiązany z aktywnym oznakowaniem. Koszt zadania został wyceniony na 500 tys. zł. Projekt na liście ma numer W17.

Drugi z bełchatowskich projektów dotyczy usprawnienia rejestracji do poradni specjalistycznych w szpitalu. Pomysłodawcy sugerują wdrożenie systemu kolejkowego z biletomatami.

- Zdaniem wnioskodawców, zarządzanie procesem rejestracji i ruchem pacjentów w placówce medycznej jest kluczowym elementem obsługi. System przyczyni się do skrócenia czasu obsługi i wyeliminowania kolejek oczekujących, tak by poczucie komfortu pacjenta było na jak najwyższym poziomie. Projekt ten kosztować ma niecałe 500 tys., a przypisano mu numer W03 – informuje magistrat.

Trzeci z lokalnych projektów został oznaczony numerem W10, a dotyczy Przebudowa drogi wojewódzkiej 485 w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego w Zawadach, łączącego Dobrzelów i Bełchatów. Koszt budowy 380 metrowego odcinka wyliczono na 480 tys. zł.

- Z utworzonej infrastruktury będą korzystać mieszkańcy zarówno Zawad (580 osób), jak również Kałdun (291 osób) i Dobrzelowa (458 osób) oraz handlowcy i kupcy „Mojego Rynku w Zawadach”, a także mieszkańcy województwa łódzkiego pokonujący często codziennie drogę do pracy relacji Bełchatów-Łódź oraz Zawady-Wieluń i Zawady-Piotrków Trybunalski i odwrotnie - czytamy w opisie projektu.

Mieszkańcy mogą też głosować na projekty, które wykonane będą w ramach zadań powiatowych. Na liście 190, znalazło się 5 projektów z powiatu bełchatowskiego:

  • EBE02 - Kulturalny powiat bełchatowski
  • EBE05 - NOWE WYZWANIA – NOWE MOŻLIWOŚCI – upowszechnianie kultury w nawiązaniu do pamięci historycznej za pomocą biblioterapii
  • EBE07 - Świadomi rodzice. Zdrowe dzieci.
  • EBE08 - Gdzie historii można dotknąć poprzez zachowane zabytki… Cykl wycieczek po powiecie bełchatowskim
  • EBE09 - Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w tenisie ziemnym dla dzieci i młodzieży
Ich szczegółowy opis znajdziecie w TYM linku.

A jak można oddać głos?

- Zgodnie z uchwałą w sprawie budżetu obywatelskiego, wyboru zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w drodze głosowania dokonują mieszkańcy województwa, którzy w dniu głosowania ukończyli 18 lat. Uprawniony do głosowania mieszkaniec głosuje wyłącznie raz – może oddać swój na jeden projekt wojewódzki oraz na jeden projekt z puli powiatów. Głosowanie odbywa się poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w punktach do głosowania wyznaczonych przez Zarząd Województwa (w dostępny jest w załączniku poniżej). W Bełchatowie oddać głos będzie można w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Czaplinieckiej 96 oraz w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ul. 1 Maja 9 – czytamy na stronie urzędu miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE