Reklama

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak wypadli uczniowie bełchatowskich szkół?

Opublikowano:
Autor:

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak wypadli uczniowie bełchatowskich szkół?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Centralna Komisja Egzaminacyjna podała oficjalne wyniki z tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. W Bełchatowie uczniom lepiej poszło z języka polskiego i angielskiego, nieco gorzej z matematyki.

W samym Bełchatowie do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, który ze względu na pandemię został przełożony z kwietnia na czerwiec, przystąpiło ponad pół tysiąca uczniów podstawówek. Młodzież musiała zmierzyć się z arkuszami sprawdzającymi z z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego. Jak zatem wypadli?

Okazuje się, że na egzaminie z języka polskiego bełchatowianom poszło nieco lepiej niż wynosiła średnia wojewódzka (57,97 proc.). W Bełchatowie średni wynik był na poziomie 58,12 proc. To jednak mniej niż średnia krajowa, która wyniosła 59 proc.

Niestety już nieco gorzej wypadł egzamin z matematyki. Tutaj uczniowie z Bełchatowie osiągnęli średnio 45,52 proc. Przeciętna w kraju wyniosła 46 proc, a w woj. łódzkim 46,93 proc.

Uczniowie ósmych klas zdecydowanie lepiej sobie poradzili z językiem angielskim, który był najczęściej wybieranym językiem obcym. W Bełchatowie zdobywali z niego średnio 54,98 proc. Średnia w województwie to 53,72 proc, a w kraju 54 proc. punktów.

W Bełchatowie 8 osób zdecydowało się na zdawać egzamin z języka niemieckiego. Ich średni rezultat to zaledwie 38,13 proc. w porównaniu z 45 proc. w kraju i 49,38 proc. w łódzkiem.

Do wtorku 4 sierpnia (do godz. 15) absolwenci mają czas na to, by do wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej dołączyć zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W tym terminie uczniowie mogą także ewentualnie zmienić wniosek w zakresie szkoły lub profilu klasy. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia.

- Od 13 sierpnia do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej – informuje bełchatowski magistrat.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół ponadpodstawowych ogłoszone będą 19 sierpnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE