Reklama

Reklama

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak wypadli uczniowie bełchatowskich szkół?

Opublikowano: pon, 3 sie 2020 08:38
Autor:

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jak wypadli uczniowie bełchatowskich szkół? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Centralna Komisja Egzaminacyjna podała oficjalne wyniki z tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. W Bełchatowie uczniom lepiej poszło z języka polskiego i angielskiego, nieco gorzej z matematyki.

Reklama

W samym Bełchatowie do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, który ze względu na pandemię został przełożony z kwietnia na czerwiec, przystąpiło ponad pół tysiąca uczniów podstawówek. Młodzież musiała zmierzyć się z arkuszami sprawdzającymi z z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego. Jak zatem wypadli?

Okazuje się, że na egzaminie z języka polskiego bełchatowianom poszło nieco lepiej niż wynosiła średnia wojewódzka (57,97 proc.). W Bełchatowie średni wynik był na poziomie 58,12 proc. To jednak mniej niż średnia krajowa, która wyniosła 59 proc.

Niestety już nieco gorzej wypadł egzamin z matematyki. Tutaj uczniowie z Bełchatowie osiągnęli średnio 45,52 proc. Przeciętna w kraju wyniosła 46 proc, a w woj. łódzkim 46,93 proc.

Uczniowie ósmych klas zdecydowanie lepiej sobie poradzili z językiem angielskim, który był najczęściej wybieranym językiem obcym. W Bełchatowie zdobywali z niego średnio 54,98 proc. Średnia w województwie to 53,72 proc, a w kraju 54 proc. punktów.

W Bełchatowie 8 osób zdecydowało się na zdawać egzamin z języka niemieckiego. Ich średni rezultat to zaledwie 38,13 proc. w porównaniu z 45 proc. w kraju i 49,38 proc. w łódzkiem.

Do wtorku 4 sierpnia (do godz. 15) absolwenci mają czas na to, by do wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej dołączyć zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W tym terminie uczniowie mogą także ewentualnie zmienić wniosek w zakresie szkoły lub profilu klasy. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia.

- Od 13 sierpnia do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej – informuje bełchatowski magistrat.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół ponadpodstawowych ogłoszone będą 19 sierpnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Ewelina

  Szanowna Redakcjo proszę podać wyniki egzaminu dla poszczególnych szkół w Bełchatowie.

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Dorota

  Dlaczego nie ma podanych wyników dla poszczególnych szkół tak jak to zrobiono w Radomsku? https://radomsko.pl/wyniki-egzaminu-osmoklasistow,ne,mg,1,8,5372 Widać jak duże są różnice. Warto by takie porównanie pokazać dla Bełchatowa. To są bardzo poważne dane, wielu rodziców ma przed sobą wybór szkoły dla dziecka. Chcemy wiedzieć jaki poziom prez... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   Darek

   Kto się boi publikacji tych danych?