Reklama

Reklama

Wymień makulaturę za drzewko

Opublikowano: śr, 13 wrz 2017 08:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 30 września odbędzie się kolejna zbiórka makulatury przy budynku bełchatowskiego starostwa w ramach akcji „Drzewko za makulaturę”.

Reklama

To już siódma edycja tej bardzo lubianej i popularnej akcji, a najlepszym na to dowodem niech będą statystyki. Jak do tej pory bełchatowianie zebrali około 192 tony makulatury, co oznacza, że uratowali grubo ponad 3 tysiące drzew.

Kontynuowana od 2010 roku akcja pt. ,,Drzewko za makulaturę" jest jednym z przykładów działań, służących edukacji ekologicznej (właściwe gospodarowanie odpadami) i poprawie walorów krajobrazowych regionu (rozdawanie sadzonek drzew i krzewów). Liczba uczestników rośnie z roku na rok i jest już mierzona tysiącami osób, dziesiątkami ton odzyskanej makulatury i tysiącami uratowanych od wycięcia drzew.

Tegoroczna edycja odbędzie się 30 września o godz. 8.30 i będzie trwać, aż do wyczerpania sadzonek. Za 5 kg makulatury otrzymamy 1 drzewko, a powyżej, aż 4 (2 od Starostwa i 2 od Nadleśnictwa).

W tym roku do rozdania będą następujące drzewka:
- Thuja szmaragd
- Wierzba Hakuro Nishiki
- Wierzba Iwa - 1000 szt.
- Śliwa w odmianach
- Jabłoń w odmianach
- Brzoza szczepiona Youngii

Organizatorem akcji jest Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, bełchatowskie nadleśnictwo oraz spółka Eko-Region.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Klara

  Za rok przygotujcie się na paprocie i ogórki ;)

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  Łukasz

  Heh kiedys przy oddaniu sprzetu elektrycznego dawali zarowki a teraz porażka

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Piotr

  Brak krzewów, borówki amerykanskiej. I innych drzew owocowych niz rok temu ... lepiej do kosza wywalic niz stac na mrozie znow

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Mati

  Bardzo licho w tym roku z tymi drzewkami.. Niedługo to same kasztany i jarzębine będa dawać