Reklama

Reklama

Wybudują gazociąg wzdłuż drogi. Mieszkańcy dostaną odszkodowanie

Opublikowano: pon, 7 lut 2022 14:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Polska Spółka Gazownictwa planuje budowę gazociągu średniego ciśnienia wzdłuż drogi krajowej nr 74. Gmina Szczerców zorganizowała spotkanie z mieszkańcami, przez których działki wyznaczona została trasa rurociągu.

Reklama

W związku z planowaną inwestycją, w szczercowskim urzędzie zorganizowano spotkanie informacyjne dotyczące budowy gazociągu. Instalacja ma zostać wpięta w budowaną przez Polską Spółkę Gazownictwa stację rozprężną w Grudnej i będzie biegła wzdłuż drogi krajowej nr 74 w kierunku gminy Rusiec, a później gm. Kiełczygłów.

Spotkanie było przeznaczone głównie dla właścicieli działek, które znalazły się na trasie planowanego gazociągu. Według wyliczeń gminy inwestor będzie musiał się porozumieć w sumie z 26 mieszkańcami, którzy będą mogli liczyć na rekompensaty finansowe. Póki co, nie wiadomo, jakiego rzędu mogą to być kwoty.

- Za każdy grunt, przez który będzie biegła nitka, PSG będzie płaciła odszkodowania. Ich wysokość nie jest znana, ale to będzie już zależało od indywidualnych negocjacji z właścicielami gruntów – mówi Krzysztof Kamieniak, wójt gminy Szczerców.

Jak zaznacza, planowany gazociąg zapewni również dostawy gazu dla wszystkich zainteresowanych odbiorców, którzy znajdą się na jego trasie. Będą to zarówno odbiorcy indywidualni, jak też przedsiębiorstwa czy placówki użyteczności publicznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy