Reklama

Wybierasz się na RED BULL MEGAWATT? Przeczytaj cenne wskazówki

Opublikowano:
Autor:

Wybierasz się na RED BULL MEGAWATT? Przeczytaj cenne wskazówki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przed nami jedna z największych imprez w regionie - RED BULL 111 MEGAWATT. Z racji, że jest to przedsięwzięcie podlegające pod imprezę masową, organizatorzy proszą widzów o dostosowanie się do poniższych wytycznych.

Załączona poniżej mapa obrazuje logistykę w najbliższym otoczeniu imprezy. Dodatkowo na drogach dojazdowych ustawione będą znaki, które pokierują widzów w odpowiednie miejsce. Dojeżdżając do terenu imprezy ZMNIEJSZ PRĘDKOŚĆ, PATRZ NA ZNAKI I UWAŻAJ NA PIESZYCH podążających do wejścia na teren imprezy.

Jeśli przyjeżdżasz SAMOCHODEM lub BUSEM kieruj się na oznaczony parking na terenie imprezy (główna brama niedaleko ronda, jednorazowy wjazd kosztuje 5 PLN). NIE PARKUJ „BYLE GDZIE”! Jeśli zajmiesz pobocze w okolicach wejścia, Twój samochód zostanie odholowany, zgodnie z obowiązującymi znakami.

Jeśli przyjeżdżasz NA DWÓCH KÓŁKACH możesz zaparkować motor na terenie imprezy, na wydzielonym parkingu moto. Wjazd przez główną bramę i brak opłaty.

GOŚCIE SPECJALNI, VIP i akredytowane MEDIA również wjeżdżają na teren imprezy przez główną bramę. Wewnątrz terenu imprezy dostępny jest dla nich wydzielony parking.

W każdym wypadku ZAREZERWUJ SOBIE ZAPAS CZASU na wjazd, zaparkowanie i dojście na teren, gdzie odbywają się zawody. Może to zająć nawet kilkadziesiąt minut.

TEREN:

Impreza RED BULL 111 MEGAWATT jest imprezą rozgrywającą się na terenie kopalni. Podłoże, po którym przyjdzie Ci się poruszać to ziemia i piach. Warunki przypominają pobyt na pustyni lub na plaży, ale nie radzimy tutaj chodzić w klapkach. W czasie opadów teren zamienia się w błotniste pagórki, dlatego jednym z najważniejszych sprzętów, w który musisz się zaopatrzyć będą wygodne, trwałe i przystosowane do warunków terenowych BUTY. Oprócz butów niezbędnym elementem garderoby jest NAKRYCIE GŁOWY oraz ciepła KURTKA PRZECIW WIATROWI I DESZCZOWI oraz OKULARY chroniące przed słońcem i pyłem.

DODATKOWO MOŻESZ ZABRAĆ:

 • coś do picia w plastikowej butelce
 • aparat fotograficzny / kamerę (NIE drona)
 • lekkie składane krzesełko
 • wózek i jedzenie specjalne np. dla niemowląt (przygotuj się jednak na „plażowe” warunki transportu wózka) oraz leki, które musisz zażywać
NIE ZABIERAJ, bo będziesz musiał wyrzucić przed wejściem:

 • szklanych opakowań (butelek, słoików itd.)
 • napojów alkoholowych
 • jedzenia
 • grilla lub innych palenisk oraz stolików, krzeseł i parasoli plażowych
 • dronów i wszelkich sprzętów latających
 • silników (zwyczajowe narzędzie do dopingu)
 • przedmiotów niebezpiecznych (pałek, noży)
ZACHOWANIE NA TERENIE:

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim widzom, teren imprezy został odgrodzony od miejsc potencjalnie niebezpiecznych. W szczególności zagrodzona jest droga na teren toru oraz w miejsca nieprzygotowane do przyjęcia publiczności ze względu na podłoże.

NIE PRZEKRACZAJ TAŚMY, NIE PRÓBUJ PRZEDOSTAWAĆ SIĘ PRZEZ OGRODZENIA BEZWZGLĘDNIE STOSUJ SIĘ DO POLECEŃ OCHRONY I OBSŁUGI. Wszystko, czego potrzebujesz do świetnego odbioru imprezy znajduje się na dostępnym dla Ciebie terenie.

Wejście na teren imprezy zlokalizowane jest przy obwodnicy – dojście od ronda wydzielonym chodnikiem (NIE PRZEKRACZAJ OBWODNICY W MIEJSCU NIEDOZWOLONYM). Po przejściu przygotowanym przejściem dla pieszych czeka Cię ok. 15 minut pieszej drogi przez kopalnię, w czasie której na pewno natrafisz na Padok Elity. Tam możesz zobaczyć z bardzo bliska najlepszych zawodników na świecie. Po kolejnych kilku minutach dojdziesz do miasteczka imprezy, gdzie zlokalizowane są stoiska partnerów i wystawców, gastronomia, sklepy z gadżetami i strefy sanitarne. Wreszcie dotrzesz na taras widokowy, z którego rozciąga się panoramiczny widok na tor zawodów, start wyścigu finałowego i atrakcje lotnicze. Na tym poziomie zlokalizowane są również strefy specjalne (VIP, MEDIA). Po zejściu w dół tarasu możesz z bardzo bliska zobaczyć najbardziej spektakularne elementy toru enduro-cross: piekielne rury, szpule, baseny z drewnem, kamienny „ogródek”, a także ogromny podjazd. Największa usypana górka to meta – tam w niedzielę rozegra się finałowa walka.

FILMOWANIE I FOTOGRAFOWANIE:

Impreza RED BULL 111 MEGAWATT obfitować będzie w spektakularne przejazdy motocykli, które z pewnością zainteresują niejednego amatora dobrych zdjęć. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego pozwalamy wnosić na teren imprezy wszelkie urządzenia nagrywające. Wyjątkiem są pojazdy latające.

W dn. 5-9.09 w promieniu 5 km od imprezy obowiązuje ZAKAZ UŻYWANIA DRONÓW I WSZELKICH INNYCH URZĄDZEŃ LATAJĄCYCH (np. motolotni). Wiąże się to z faktem, iż impreza będzie przez nas nagrywana przy użyciu helikoptera i musi on bezpiecznie poruszać się po niebie.

Wszelkie urządzenia latające wniesione na teren imprezy zostaną zarekwirowane.

Pełny regulamin imprezy będzie znajdował się przy wejściu.

PROGRAM IMPREZY:

SOBOTA 8.09 – KWALIFIKACJE – teren imprezy otwarty w godz. 11:00-19:00.

O godz. 10:00 startują przejazdy kwalifikacyjne na dwóch przygotowanych odcinkach trasy.

1000 zawodników będzie startować w kolejności według numerów startowych, mając do przejechania każdy odcinek po dwa razy.

O wejściu do Wyścigu Finałowego zdecyduje suma lepszych czasów z każdego odcinka kwalifikacyjnego. Zakwalifikuje się 500 najlepszych zawodników. Dodatkowo 250 kolejnych weźmie udział w GoPro Finale B.

11:00 Otwarcie terenu imprezy

12:30 Pokaz Lotniczy

14:30 Start II tury kwalifikacji (najlepsi zawodnicy na początku)

15:00 Przedstawienie czołowych zawodników

16:00 Pokaz Lotniczy

18:00 Przewidywane zakończenie kwalifikacji

19:00 Zamknięcie terenu imprezy

NIEDZIELA 9.09 – WYŚCIG GŁÓWNY – teren imprezy otwarty w godz. 11:00-19:00.

Start wyścigu finałowego o godz. 13:11. 3 okrążenia, każde po ok. 30 kilometrów; najlepsi ukończą wyścig w ok. 2,5 godziny. Limit czasu dla wszystkich zawodników wynosi 4 godziny, po tym czasie wyścig zostanie zatrzymany. Oficjalne wyniki zostaną podane ok. godz. 18:00.

11:00 Otwarcie terenu imprezy

12:30 Pokaz Lotniczy

13:11 START WYŚCIGU FINAŁOWEGO (Masowy start – 500 motocykli)

14:30 Pokaz Lotniczy

16:00 Pokaz Lotniczy

Ok. 16:15 Dekoracja Zwycięzców

18:00 Przewidywane zakończenie imprezy

19:00 Zamknięcie terenu imprezy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE