Reklama

Wpuścił za dużo osób do bełchatowskiego marketu. Sanepid wymierzył menedżerowi 10 tys. zł kary!

Opublikowano:
Autor:

Wpuścił za dużo osób do bełchatowskiego marketu. Sanepid wymierzył menedżerowi 10 tys. zł kary! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Menedżer jednego z bełchatowskich marketów musi zapłacić karę administracyjną w wysokości 10 tys. zł. Grzywna została nałożona przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, a wiążę się ze zbyt dużą ilością klientów, którzy 9 kwietnia przebywali na terenie sklepu. Bełchatowscy policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.

Zgłoszenie o naruszeniu zasad przebywania w marketach, dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał 9 kwietnia, przed godziną 16:00. Po dojechaniu na miejsce, mundurowi stwierdzili, że na terenie sklepu jest więcej kupujących, niż pozwalają wprowadzone w związku z epidemią przepisy.

- Na terenie sklepu przebywało 62 klientów, przy 12 miejscach kasowych, z czego tylko 2 stanowiska były czynne – informuje KPP Bełchatów.

Sprawa została przekazana do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie. Ten zadecydował, że na menedżera marketu zostanie nałożona kara administracyjna w wysokości 10 tys. zł. Chodzi oczywiście o naruszenie zakazu przebywania w obiektach handlowych ilości osób większej, niż 3 na jedno stanowisko kasowe. Incydentem zajęła się też bełchatowska policja, która wszczęła postępowanie wyjaśniające.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE