Reklama

Wojskowy ambulans pod bełchatowskim szpitalem. Z placówki zabrano 11 osób

Opublikowano:
Autor:

Wojskowy ambulans pod bełchatowskim szpitalem. Z placówki zabrano 11 osób  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W piątek 8 maja pod bełchatowskim szpitalem pojawiły się wojskowe ambulanse oraz pojazdy przystosowane do przewozu osób. Wszystko po to, by przetransportować pacjentów, którzy do bełchatowskiej placówki trafili niecały miesiąc temu z DPS w Drzewicy. W działaniach wzięły udział Wojska Obrony Terytorialnej.

Kryzys, jaki wybuchł w związku z pojawieniem się koronawirusa w DPS w Drzewicy dobiega końca. Pod koniec ubiegłego miesiąca, 5. pułk chemiczny z Tarnowskich Gór przeprowadził tam dekontaminację, a ośrodek mógł przyjąć z powrotem pierwszych pensjonariuszy.

Dziś, do drzewickiego Domu Pomocy Społecznej wróciło 11 osób, które do tej pory przebywały w bełchatowskim szpitalu.

Od 09:00 rano, pod Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie, można było zaobserwować wojskowy ambulans oraz pojazdy przystosowane do przewozu osób. Miało to związek właśnie z pacjentami, którzy do Bełchatowa trafili z drzewickiego DPS.

Do placówki placówki wróciło 11 pensjonariuszy – to 4 osoby leżące oraz 7 osób, które mogły być przewiezione w pozycji siedzącej. W działania związane z transportem zaangażowane były wojskowe ambulanse i wojskowe pojazdy przystosowane do przewozu osób – informuje 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej.

Przypominamy, że kryzys związany z pojawieniem koronawirusa w DPS w Drzewicy trwał już od dłuższego czasu. Początkowo cała placówka została odizolowana, jednak po prośbach personelu, pensjonariuszy ewakuowano – część z nich trafiła do szpitala w Bełchatowie. Więcej przeczytacie w artykule Nocna ewakuacja DPS w Drzewicy... W sumie, do bełchatowskiego szpitala trafiły wówczas 22 osoby, decyzja o przewiezieniu tych, którzy nadal w placówce pozostają jeszcze nie zapadła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE