Reklama

Reklama

Wodny plac zabaw, czy nowe parkingi? Na co bełchatowianie chcą przeznaczyć 1,5 mln zł

Opublikowano: pon, 17 lip 2017 13:02
Autor:

Wodny plac zabaw, czy nowe parkingi? Na co bełchatowianie chcą przeznaczyć 1,5 mln zł - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wodny plac zabaw, park trampolin, ale także budowa parkingów, chodników czy skwerów - to tylko niektóre z siedemdziesięciu jeden propozycji zgłoszonych do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców jest 1,5 miliona złotych. Na co zostaną wydane te pieniądze? Przed propozycjami teraz szczegółowa weryfikacja. O tym, na które projekty będzie można głosować dowiemy się we wrześniu.

Reklama

Łączna kwota na jaką opiewają propozycje bełchatowian to ponad 15 milionów złotych, do wydanie jest dziesięciokrotnie mniejsza suma. Zanim jednak Budżet wejdzie w fazę głosowania nad pomysłami, urzędnicy będą weryfikować złożone wnioski pod kątem formalnym i merytorycznym. Oceniane będą między innymi: możliwość ich realizacji w ciągu jednego roku budżetowego, teren inwestycji (czy jest własnością miasta), a także ewentualne koszty, jakie projekt generowałby w przyszłości. To swoiste „sito” z pewnością uszczupli ilość projektów, które stworzą ostateczną listę Budżetu Obywatelskiego 2017. Tegoroczna jego odsłona jest trzecią, która dzieli projekty na tzw. „miękkie” i „twarde”. W tej pierwszej mieszczą się propozycje działań kulturalnych, edukacyjnych, sportowych czy z zakresu szkoleń i profilaktyki prozdrowotnej, w tym roku zgłoszono szesnaście takich projektów.

- Są to głównie wydarzenia o charakterze koncertowym - sześć propozycji dotyczy zorganizowania występów muzycznych ze wskazaniem na konkretne gatunki muzyczne, na przykład jazz i rock. Ponadto, wśród propozycji miękkich pojawiły się także działania prozdrowotne i sportowe, a także integrujące lokalne społeczności - informuje Iwona Nowak Koordynator Zespołu Zadaniowego ds. realizacji procedury V Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa

Zdecydowanie więcej - co zresztą jest tradycją - bo pięćdziesiąt pięć wniosków to projekty twarde, czyli remonty, modernizacje ulic, budowy chodników i parkingów, placów zabaw (np na osiedlu Dolnośląskim, na os. Żołnierzy POW oraz na osiedlu 1000-lecia), skwerów czy urządzeń sportowych (m.in. przy SP nr 4, na osiedlu Bińków, czy boisko do rugby i piłki nożnej przy istniejącym już kompleksie sportowym przy ul. Edwardów). Trzeba przyznać, że w bieżącej edycji pojawiły się pomysły jakich jeszcze w Bełchatowskim BO nie było.

- Nowością jest propozycja budowy parku trampolin oraz wodnego placu zabaw w mieście. Pracownia modelarska, tablice z mapą miasta, adaptacja miejskiego lokalu pod Centrum Aktywności Seniora czy modernizacja miejskiego „Gwarka”, wykonanie instalacji umożliwiających ogólnodostępne ładowanie urządzeń mobilnych to również wnioski bełchatowian, jakie zostały złożone podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego. Nie brakuje także projektów, które byłyby kontynuacją dotychczas zrealizowanych - jak chociażby kolejne stacje naprawy rowerów - informuje bełchatowski UM

Na projekty twarde miasto przeznaczy 1 mln 400 tys. zł, a na miękkie - 100 tys. zł. Lista projektów, na które będzie można głosować, zostanie opublikowana 4 września. Samo głosowanie ruszy 11 września i potrwa do 19 września, jego wyniki poznamy 25 września.

  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
  wróć na stronę główną

  Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (3)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   g34f43gg

   Firma ROSLAN oferuje profesjonalną i niezawodną obsługę na każdym etapie procesu inwestycyjnego, jakim jest budowa, remont czy przebudowa budynku.  http://roslandomdesign.pl/

  • 5 lat temu | ocena +2 / -2

   Adam

   Niech oddadzą basen otwarty który kiedyś funkcjonował latem w miescie.... Zasypać i pozostawić ludzi z kałuża na Warzkowiznie...

  • 5 lat temu | ocena +11 / -11

   MaciekPL

   Budowa parkingów ? To nie ma nic wspólnego z budżetem obywatelskim. To miasto powinno budować parkingi remontować drogi,chodniki. Niech się biorą do roboty bo znowu całe wakacje prześpią.