Reklama

Reklama

Zbadali bełchatowską kranówkę. Jaką wodę pijemy w domach?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wod-Kan Bełchatów

Zbadali bełchatowską kranówkę. Jaką wodę pijemy w domach?  - Zdjęcie główne

foto Wod-Kan Bełchatów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sanepid zbadał wodę, jaka leci z kranów w bełchatowskich mieszkaniach. Czy kranówka spełnia wszystkie wymogi sanitarne?

Reklama

Opublikowano wyniki okresowej oceny jakości wody pitnej w Bełchatowie. Próbki, wody pobranej do badania, pochodzą z różnych części miasta. Jak informuje magistrat, między styczniem a czerwcem przebadanych zostało łącznie 38 próbek. Z czego 24 przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie i 14 przez samą spółkę. Woda sprawdzona została zarówno pod kątem jej składu fizykochemicznego, jak i bezpieczeństwa bakteriologicznego.

Co mówią wyniki? Woda jest czysta i spełnia wszystkie wymogi sanitarne. Nie znaleziono w niej bakterii i drobnoustrojów.

Piotr Pierzchała, prezes Wod-Kanu w Bełchatowie, zapewnia, że spółka dokłada wszelkich starań, aby parametry wody, która jest dostarczana naszym mieszkańcom, spełniała najwyższe standardy jakościowe.

- Spółka przeprowadza systematycznie kontrole wykonywane przez nasze laboratorium, również dostarczana woda regularnie sprawdzana jest przez bełchatowski sanepid. Mamy własne ujęcie wody w Myszakach, nowoczesną oczyszczalnię i profesjonalny system kontroli jakości wody. Ciągle inwestujemy w nasze sieci oraz ujęcie, co również przekłada się na dobre parametry wody – mówi Piotr Pierzchała.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy