Reklama

Wiemy kto wystartuje na listach PiS z naszego okręgu. Duża reprezentacja z Bełchatowa

Opublikowano:
Autor:

Wiemy kto wystartuje na listach PiS z naszego okręgu. Duża reprezentacja z Bełchatowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak poinformowała Anita Czerwińska, rzecznik PiS, z końcem lipca Komitet Polityczny partii zatwierdził listy kandydatów do Sejmu i Senatu na jesienne wybory parlamentarne. Nazwisk jednak nie podano, bo jak podkreślała Czerwińska, to może nastąpić po ogłoszeniu terminu wyborów. Datę wizyty przy urnach już znamy, a nazwisk nie, ale... kilka nieoficjalnych informacji dla naszego okręgu udało nam się zdobyć.

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego, Krzysztof Sobolewski zaznaczył, że na listach PiS będą obecni parlamentarzyści, samorządowcy, z różnych środowisk. I to potwierdza się dla naszego, 10. okręgu wyborczego.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji na liście okręgu nr 10 ciągle jednak wrze. Rotują się nazwiska i miejsca. Są jednak „pewniaki”, których pozycja ponoć nie ulegnie zmianie. I tak ma być w przypadku pierwszej trójki, która prezentuje się następująco:

  1. Antoni Macierewicz,
  2. Anna Milczanowska,
  3. Robert Telus
O tym, że Antoni Macierewicz jest „jedynką” PiS było wiadomo już w połowie lipca, kiedy partia zaprezentowała liderów wszystkich krajowych list. Dla naszego okręgu zaskoczenia nie było. Macierewicz, były szef Ministerstwa Obrony Narodowej, po raz kolejny został "lokomotywą" w okręgu nr 10.

Obecna posłanka, Anna Milczanowska to polityk z Radomska. Z kolei Robert Telus z Opoczna, to doświadczony poseł, VI, VII i obecnej VIII kadencji Sejmu.

Kolejne miejsca na liście, czwarte i piąte – według naszych informatorów są raczej pewne, choć nie jest to tak jak z wymienioną wyżej „żelazną trójka”. „Czwórka” przypadła w udziale Beacie Dróżdż, obecnie radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego, a „piątka” Grzegorzowi Wojciechowskiemu. Wojciechowski to także parlamentarzysta z doświadczeniem, był senatorem w dwóch kadencjach i posłem VIII kadencji, obecnie pełni funkcję radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego i zasiada w zarządzie będąc wicemarszałkiem łódzkiego.

Miejsca sześć, siedem i osiem, to według naszych informacji sprawa mocno sporna. Co ciekawe, przy tych trzech miejscach pojawiają się nazwiska dwóch obecnych parlamentarzystów z Bełchatowa – Małgorzaty Janowskiej i Dariusza Kubiaka, między nimi poseł z Piotrkowa Trybunalskiego, Grzegorz Lorek. Giełda nazwisk jest jeszcze w przypadku tych trzech lokat uzupełniana o Annę Węgrzynowską z Tomaszowa Mazowieckiego.

„Dziewiątka” to pewniak i jest nim kolokwialnie mówiąc „stary, parlamentarny wyga” poseł V, VI, VII i VIII kadencji – Krzysztof Maciejewski z Radomska.

Lokata dziesiąta, to utrapienie wcześniej wymienionej czwórki: Janowska, Kubiak, Lorek, Węgrzynowska – ktoś na to miejsce trafić musi... Kto? To według naszych informatorów jest sprawą jeszcze mocno dyskutowaną.

Lokaty poza pierwszą dziesiątką są już traktowane w kategoriach wypełnienia listy. Wiemy natomiast, że na tych miejscach pojawią się jeszcze dwa nazwiska z naszego miasta. Będą to Agnieszka Wysocka i Waldemar Wyczachowski – oboje związani wcześniej z samorządami miasta i powiatu. Obecnie pracownicy PGE GiEK S.A. Wśród nazwisk na dalszych miejscach wymieniany jest także Zbigniew Ziemba z Piotrkowa Trybunalskiego, obecnie wicemarszałek województwa łódzkiego.

Ostatnie, osiemnaste miejsce przypadło w udziale II Wicewojewodzie Łódzkiemu Krzysztofowi Ciecórze. To młody polityk z Radomska, związany Jarosławem Gowinem, był jego doradcą.

Jak powiedział wczoraj na antenie TVP Info Jacek Sasin listy będą ogłoszone w najbliższych dniach, a "z dużą dozą prawdopodobieństwa" - jeszcze przed długim weekendem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE