Reklama

Reklama

Wielki plac budowy na osiedlu Binków. Jak przebiegają prace? [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zaglądamy na plac budowy na osiedlu Binków, gdzie trwają prace przy przebudowie ulic. Jakie roboty już wykonano?

Reklama

Na Binkowie trwa największa od lat inwestycja drogowa w mieście. Przebudowy doczekała się bowiem główna ulica na osiedlu, czyli Budryka, a także mniejsze ulice. Obecnie na odcinku od Staszica do ul. św. Barbary wykonawca zakończył już roboty instalacyjne. W najbliższych tygodniach rozpoczną się prace związane z powstaniem nowej jezdni. Wcześniej jednak musi być położona tzw. warstwa podbudowy pod drogę, po których nastąpi wylanie trzech warstw asfaltu. 

 

 

Pod koniec stycznia zamknięto kolejny odcinek Budryka pomiędzy ul. św. Barbary a ul. Mioceńską, gdzie wykonane zostaną sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, teletechnicznej i elektrycznej. Później przyjdzie czas na roboty drogowe.

Prace trwają również na mniejszych uliczkach m.in. Krzemowej, Solnej, Perłowej, Granitowej i Agatowej, gdzie układane są chodniki. Z kolei na Złotej, Rubinowej, Kiepury, ulicy bez nazwy, Jurajskiej, Dolomitowej i św. Kingi trwają roboty instalacyjne.

Koszt przebudowy ulic na osiedlu Binków to prawie 24 mln zł, z czego aż 13 mln zł pochłonie generalny remont ul. Budryka. Prace mają zakończyć się w czerwcu 2024 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy