Według nowelizacji, wyświetlacz czasu, to element sygnalizacji świetlnej (urządzenie elektroniczne wskazujące uczestnikom ruchu wartość czasu pozostającego do końca sygnału świetlnego). Za jego pomocą ruch na skrzyżowaniach powinien być sprawniejszy, a kierowcy będą dokładnie wiedzieli, w którym momencie przygotować się do jazdy.
Władze Bełchatowa już jakiś czas temu zajęły stanowisko w tej sprawie. W naszym mieście sekundniki miały pozostać, gdyż spełniały swoja rolę. Jednakże może dzięki temu rozporządzeniu pojawi ich się więcej?
Według dokumentu, wyświetlacze mogą być instalowane na drogach zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, marszałka województwa, starostę lub prezydenta miasta na prawach powiatu. Zmiana dotyczy również warunków technicznych-wyświetlacz czasu może być stosowany z sygnalizacją świetlną stałoczasową. Powierzchnia powinna mieć kształt kwadratu, o boku o wymiarach 300 mm, a wysokość cyfr powinna wynosić nie mniej niż 210mm.
Rozporządzenie zostało podpisane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz ministra infrastruktury i budownictwa, a w życie wchodzi po 30 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.