Reklama

Ważne informacje dla bełchatowian pobierających ''500+''. Można już też składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną

Opublikowano:
Autor:

Ważne informacje dla bełchatowian pobierających ''500+''. Można już też składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa, którzy w ubiegłym roku otrzymali świadczenie z programu „Rodzina 500+”, w tym roku nie muszą składać wniosków. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie rozpoczął natomiast przyjmowanie wniosków o przyznanie pieniędzy z programu „Dobry Start” na sfinansowanie wyprawki szkolnej. Od początku lipca wpłynęło już ok. 900 wniosków, które można składać na razie wyłącznie drogą elektroniczną.

Bełchatowianie,którym w ubiegłym roku MOPS przyznał świadczenie „500+” w tym roku nie muszą składać wniosku o to świadczenie w 2020 roku. Zgodnie z nowelizacją ustawy od 2021 roku zmienia się okres rozliczeniowy, a ten bieżący zostaje automatycznie wydłużony do maja 2021 roku. Wnioski na nowy okres zasiłkowy przyjmowane będą w formie elektronicznej od 1 lutego 2021 roku, a w formie papierowej od 1 kwietnia 2021 roku. Przypomnijmy, że dotychczas właśnie od 1 lipca rozpoczynał się nabór wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500+ ".

Od początku lipca MOPS w Bełchatowie rozpoczął natomiast przyjmowanie wniosków o świadczenia z programu „Dobry Start”, w ramach którego można otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka. W lipcu wniosek można złożyć tylko drogą elektroniczną. Z tej formy w ciągu kilku dni skorzystało już około 900 mieszkańców Bełchatowa.

Jak informuje magistrat, aby w lipcu złożyć wniosek o "300 plus" za pośrednictwem internetu, skorzystać można z kilku platform: Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), portalu informacyjno-usługowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - empatia.mpips.gov.pl oraz z bankowości elektronicznej. Od 1 sierpnia będzie też można zrobić to za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP - epuap.gov.pl. W taki sam sposób przyjmowane są wnioski o świadczenia alimentacyjne i rodzinne.


Natomiast mieszkańcy, którzy chcieliby złożyć dokumenty w formie papierowej – w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2 lub za pośrednictwem Poczty Polskiej, muszą poczekać do 1 sierpnia.

O 300 zł dofinansowania na wyprawkę szkolną mogą starać się: rodzic, opiekun prawny lub fizyczny uczącego się dziecka, które nie ukończyło 20. roku życia, a także rodzice uczniów niepełnosprawnych w wieku do 24 lat.

- Świadczenie „Dobry Start” przyznawane jest raz w roku na zakup wyprawki szkolnej. Kwota 300 zł wypłacana jest bez względu na osiągany przez rodzinę dochód – informuje bełchatowski magistrat.

Jeśli prawidłowo wypełniony i kompletny wniosek zostanie złożony w lipcu lub sierpniu, pieniądze otrzymamy do 30 września 2019 roku. Natomiast jeśli dokumenty wpłyną do MOPS-u między 1 września a 30 listopada, na wypłatę świadczenia trzeba będzie poczekać do 2 miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE