Reklama

Wandale biegali po autach zaparkowanych w centrum miasta. Myśleli, że im się upiekło, ale...

Opublikowano:
Autor:

Wandale biegali po autach zaparkowanych w centrum miasta. Myśleli, że im się upiekło, ale...  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas nocnego powrotu do domu urządzili sobie tor przeszkód i zabawę na autach stojących na parkingu. Młodzieńcy przebiegli przez opla insignię i vw golfa. Właściciele oszacowali straty łącznie na 1 700 złotych. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

8 maja bełchatowscy policjanci zostali powiadomieni przez dwóch mieszkańców miasta o uszkodzeniu vw golfa i opla insigni. Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 maja w Bełchatowie na osiedlu Budowlanych.

- Pokrzywdzeni poinformowali, że na karoseriach widoczne są ślady obuwia. Ponadto uszkodzenia oraz pęknięta szyba w oplu mogą świadczyć, że sprawca skakał po samochodzie. Śledczy z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny aut i miejsca zdarzenia. Zostały zabezpieczone ślady. W sprawę zaangażowali się też kryminalni. Poszukując świadków tego zdarzenia dotarli do monitoringu, który dokładnie zarejestrował zachowanie wandali. Rozpoczęły się typowania i poszukiwanie sprawców. Kryminalni trafnie wytypowali dwóch młodzieńców – informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie

Kilka tygodni po weekendzie, w którym doszło do zdarzenia, w poniedziałek 20 maja policjanci zapukali do drzwi 18-latka, który od razu przyznał się do uszkodzenia aut. Następnego dnia rankiem funkcjonariusze dotarli do drugiego sprawcy, 19-latka ten z kolei nie krył zaskoczenia wizytą stróży prawa. Policjanci podczas przeszukań w miejscach zamieszkania wandali zabezpieczyli obuwie oraz bluzy z kapturem, w które podejrzewani byli ubrani w chwili zdarzenia. Bełchatowianie usłyszeli już zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE