Reklama

Wakacje 2019 z Miejskim Centrum Kultury

Opublikowano:
Autor:

Wakacje 2019 z Miejskim Centrum Kultury - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Wakacje tuż tuż! Miejskie Centrum Kultury, jak każdego roku, ma do zaoferowania moc artystycznych atrakcji na gorący okres letniego odpoczynku. Dzieci i młodzież, które lubią odpoczywać aktywnie, zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie zajęć i warsztatów.

Tegoroczny letni kalendarz MCK wypełni cykl twórczych zajęć, które odbywać się będą w lipcu i sierpniu, a organizowane są z myślą o tych, którzy część lub całość wakacyjnych miesięcy spędzać będą w mieście!

W tegorocznej ofercie znajdzie się aż dwanaście różnych propozycji! Jako pierwsze odbędą się warsztaty plastyczne pn. „Artystyczny misz-masz", podczas których dzieci zapoznają się z rożnymi technikami plastycznymi; wykonają prace w technice haftu matematycznego, stworzą kolorowe zawieszki i breloczki z foamiranu, a jeśli pogoda pozwoli – wyruszą w plener z pastelami. W kolejnych tygodniach można będzie wziąć udział w energetycznych zajęciach tanecznych – amatorzy różnych stylów tańca mają do wyboru aż trzy warsztaty: „Roztańczone lato", „Hip –hopowo i hausowo" oraz „Rodzinny taniec nowoczesny" – jak sama nazwa wskazuje, nie tylko dla najmłodszych. W programie ponadto różnorodne zajęcia plastyczne, w tym cieszące się co roku wielkim zainteresowaniem warsztaty ceramiczne „Ogród sztuk", w ramach których uczestnicy wyczarują z gliny szkatułki i donice w kształcie zwierząt. Dla melomanów instruktorzy Miejskiego Centrum Kultury przygotowali dwa warsztaty muzyczne: podczas „Muzycznych wakacji” dzieci zaznajomią się z różnymi gatunkami muzycznymi, spróbują swoich sił w grze na perkusji, a także wezmą udział w quizach i zajęciach ruchowych. Z kolei warsztaty „Wakacyjne Jam Session” dedykowane jest nieco bardziej zaawansowanym adeptom gry na instrumentach - ci będą mogli spotkać się i wspólnie poimprowizować, należy tylko przynieść ze sobą własny instrument. Pianina oczywiście przynosić nie trzeba – instrumenty klawiszowe jak i perkusyjne zapewni organizator. Zaś ci, którym los nie poskąpił talentu wokalnego, mogą przetestować swoje umiejętności i poczuć się jak profesjonalni wykonawcy w ramach „Otwartej sesji nagraniowej" w studiu nagrań MCK.

Przysłowiową wisienką na torcie będą warsztaty 'Giganty Go!' - zajęcia programistyczne przygotowane dla amatorów i miłośników nowych technologii. Scenariusz tych warsztatów opracowano z wykorzystaniem fińskiej aplikacji ActionTrack, służącej do rozgrywania gier przy użyciu technologii rozszerzonej rzeczywistości. Podczas zajęć 'Giganty Go!' uczestnicy nauczą się na czym polega proces projektowania gry; przygotują potrzebne materiały multimedialne (grafiki, filmy, zdjęcia); opracują wspólnie ze swoim zespołem mechanikę gry; zaprogramują grę w aplikacji ActionTrack i przetestują ją w terenie. Najlepsze gry zostaną nagrodzone i włączone do oferty wakacyjnej PGE Gigantów Mocy, a co najciekawsze – będą dostępne dla wszystkich bełchatowian aż do końca wakacji!

Zajęcia są odpłatne. Bilety do nabycia przez system sprzedaży on-line bądź w kasach MCK już wkrótce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE