Reklama

W tym roku ogródków na pl. Narutowicza będzie mniej. Sprawdź kiedy ruszą

Opublikowano:
Autor:

W tym roku ogródków na pl. Narutowicza będzie mniej.  Sprawdź kiedy ruszą - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie cztery, a dwa ogródki gastronomiczne staną na placu Narutowicza. Kilka dni temu zakończył się przetarg na dzierżawę podestów w centrum miasta.

Fontanna już działa, a ostatnie ciepłe dni zachęcają do spacerów. W takim otoczeniu i kawa i posiłek smakują lepiej. Amatorów takiej konsumpcji informujemy, że 27 kwietnia oficjalnie rusza sezon ogródkowy na pl. Narutowicza. Zgodnie z pozwoleniem ma potrwać do końca września.

Łącznie Urząd Miasta oddał w dzierżawę - podobnie jak w latach ubiegłych - cztery podesty od 65 do 110 metrów kwadratowych. Wynajęte zostały dwa, te w najbliższym sąsiedztwie ul. Kościuszki. Pozostałe, bliżej kina najprawdopodobniej nie będą wykorzystane, bo nie było chętnego restauratora na ich najem.

Zgodnie z zapisami warunków przetargu zorganizować ogródki mogą właśnie tylko ci przedsiębiorcy, którzy posiadają własny lokal z zapleczem gastronomicznym, a także pozytywną opinię sanepidu (chodzi o przepisy zapewniające dostęp do toalet dla klientów i bieżącej wody dla personelu). Do tej pory były to więc kluby i restauracje prowadzące działalność na placu Narutowicza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE