Reklama

W tym miejscu bełchatowianie mogą wykonać testy na koronawirusa. Gdzie i kiedy można się zgłosić?

Opublikowano:
Autor:

W tym miejscu bełchatowianie mogą wykonać testy na koronawirusa. Gdzie i kiedy można się zgłosić?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Bełchatowie stanął stały punkt, w którym mieszkańcy mogą poddać się badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Namiot zlokalizowany jest przy ulicy Czaplinieckiej. Do wykonania testu niezbędne będzie odpowiednie skierowanie.

Bełchatowski punkt badań na obecność koronawirusa zlokalizowany jest przy ul. Czaplinieckiej 153, i funkcjonuje w godzinach od 08:00 do 12:15. Zgłaszać się mogą osoby, które wcześnie otrzymały odpowiednie skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

- . Na wymaz skierowani natomiast zostali przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jeżeli wynik testu będzie ujemny, to pacjent nadal będzie pod opieką lekarza POZ. W przypadku zaś, gdy wynik będzie pozytywny, dana osoba zostanie skierowana na tzw. ścieżkę zakaźną realizowaną w sieci jednostek zajmujących się leczeniem chorób zakaźnych. To tylko jedno z założeń nowej strategii walki z SARS-CoV-2, przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia na jesień. Eksperci prognozują bowiem, że czeka nas trudny okres z powodu wielu infekcji, które pojawią się właśnie w okresie jesiennym i będą występowały razem z COVID-19 - informuje magistrat.

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi informuje też, że na 2 godziny przed badaniem nie należy jeść i pić – przypomina też, by stosować się poleceń pracowników i utrzymywać dystans społeczny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE