Reklama

W tej części Bełchatowa wygrał Trzaskowski. To jedyna taka komisja w mieście!

Opublikowano:
Autor:

W tej części Bełchatowa wygrał Trzaskowski. To jedyna taka komisja w mieście! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Okazuje się, że Andrzej Duda nie wygrał we wszystkich Obwodowych Komisjach Wyborczych w Bełchatowie. Samotną wyspą poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Bełchatowie okazała się OKW nr 1 w II LO, gdzie kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał 52,95 proc. oddanych głosów. W tej części Bełchatowa mieszkańcy osiedli domków jednorodzinnych w okolicy ul. Mielczarskiego i alei Włókniarzy, a także ulicy Czapliniecka.

Pomimo wielu słów krytyki m.in. ze strony pracowników kopalni i elektrowni, z jakimi spotkał się Andrzej Duda, w związku z brakiem odkrywki Złoczew i rządowymi planami wydzielenia zakładów z PGE, starający się o reelekcję prezydent drugą turę w Bełchatowie „wygrał w cuglach”. Większość z tysięcy osób zatrudnionych w gigantycznych zakładach, a także spółkach zależnych PGE wciąż mocno popiera prezydenta Dudę. Dobitnie świadczy o tym wynik wyborczy w Bełchatowie. Prezydent Duda uzyskał w mieście aż 62,30 proc. poparcia. To oznacza, że Bełchatów to wciąż miasto mocno popierające partię rządzącą.

Okazuje się jednak, że jego rywal – Rafał Trzaskowski – w jednej z Obwodowych Komisji Wyborczych z nim... wygrał. Taka sytuacja miała miejsce w OKW nr 1 w II LO im. Jana Kochanowskiego przy ul. Czaplinieckiej, gdzie kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał 52,95 proc. poparcia przy 47,05 proc. dla Andrzeja Dudy.

Do OKW nr 1 poszło zagłosować łącznie 1210 mieszkańców z czego 1203 oddano głosy ważne. W tej części miasta 637 bełchatowian oddało głos na Rafała Trzaskowskiego, a 566 na Andrzeja Dudę. Tutaj głosowali mieszkańcy osiedli domków jednorodzinnych w okolicach alei Włókniarzy i ul. Czaplinieckiej. Do urn wyborczych poszły osoby zamieszkałe na ulicach: Akacjowa, Al. Włókniarzy, Batorego, Cegielniana od ul. Czaplinieckiej do ul. Pabianickiej, Czeremchowa, Czereśniowa, Dębowa, Dzika, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Gliniana, Jagodowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jesionowa, Kaczkowskiego, Kalinowa, Kazimierza Pułaskiego, Kopernika, Kręta, Leszczynowa, Łagodna, Malinowa, Matejki, Mickiewicza, Miodowa, Niecała, Olchowa, Poziomkowa, Sarnia, Spokojna, Topolowa, Ustronie, Zacisze, Zajęcza, Zakątek oraz osiedle Czapliniecka.

We wszystkich pozostałych 27 obwodowych komisjach wyborczych na terenie miasta wygrał Andrzej Duda. W większości ze zdecydowaną przewagą. Jak głosowali mieszkańcy poszczególnych bełchatowskich osiedli i ulic? Szczegółowe wyniki z rozbiciem na poszczególne części miasta prezentujemy w artykule pt. "Wybory prezydenckie 2020 w Bełchatowie. Zobacz, jak głosowali mieszkańcy twojego osiedla [WYNIKI]".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE