Reklama

Reklama

W siedzibie PGE GiEK o przyszłości GKS Bełchatów. Podjęto trudną decyzję...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W siedzibie PGE GiEK o przyszłości GKS Bełchatów. Podjęto trudną decyzję... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W koncernie PGE GiEK rozmawiano o przyszłości GKS Bełchatów. Klub podjął decyzję o wycofaniu pierwszej drużyny z rozgrywek ligowych...

Reklama

Jak informuje bełchatowski klub, do spotkania w siedzbie koncernu przy ulicy Węglowej doszło z inicjatywy PGE GiEK. Oprócz zarządu spółki, w rozmowach uczestniczyły także władze Bełchatowa, przedstawiciele Zarządu i Rady Nadzorczej GKS "Bełchatów" S.A., reprezentacja współwłaściciela spółki - EKS Skra Bełchatów, przedstawiciel Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze" oraz reprezentacja strony związkowej z kopalni Bełchatów. 

W komunikacie opublikowanym na stronie GKS podkreślono, że intencją spotkania było "zapoznanie się ze szczegółowymi informacji na temat kondycji finansowej spółki, a także prawnymi aspektami dotyczącymi wyjścia z trudnej sytuacji", o której informowano już wcześniej.

Przypomnijmy, że GKS nie przystąpił do rozgrywek, ponieważ po przeprowadzeniu przez radę nadzorczą oraz większościowego akcjonariusza weryfikacji „stanu organizacyjno-finansowego” wykazano, że zadłużenie GKS wynosi już 7 mln zł. Spółka przekazała, że nie ma już dalszej możliwości rozłożenia w czasie zobowiązań m.in. wobec ZUS, Urzędu Skarbowego, pracowników czy kontrahentów, które trzeba spłacić w najbliższych miesiącach.  W efekcie GKS nie przystąpił do pierwszego meczu w rundzie wiosennej. 

Spoktania w sprawie przyszłości klubu, domagały się również związki zawodowe z kopalni. W końcu do rozmów w koncernie doszło. Co z nich wynika?

Prezes PGE GiEK - Andrzej Legeżyński zaznaczył, że spółce PGE GiEK zawsze zależało na utrzymaniu potencjału sportowego klubu, który oprócz pierwszej i drugiej drużyny zawodowej, skupia setki młodych adeptów zarówno piłki nożnej, jak i sekcji zapaśniczej. Wyliczył, że na bieżącą działalność klubu tylko od ubiegłego roku PGE GiEK przeznaczyła 3 mln zł. Dodatkowo na działalność Akademii GKS Bełchatów, PGE przeznaczy do końca bieżącego roku 1,8 mln zł.

– Niezależnie od decyzji odnośnie dalszego funkcjonowania spółki akcyjnej GKS Bełchatów, PGE GiEK będzie dążyć do zapewnienia wsparcia działalności sportowej lokalnych klubów, stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność promującą sport i aktywność fizyczną – powiedział Andrzej Legeżyński.

GKS w oficjalnym komunikacie, który został wydany już po spotkaniu, poinformował, że z uwagi na sytuację spółki, podjęta została decyzja o rezygnacji z udziału pierwszej drużyny w rozgrywkach eWinner 2 Ligi w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Jak podkreślono, w najbliższym czasie mają zapadać kolejne decyzje dotyczące przyszłości klubu, który "nie będzie już funkcjonował w dotychczasowym formacie".


- Aby historia klubu ze Sportowej była nadal pisana, podjęte zostały pewne kroki i szerokie rozmowy z wieloma podmiotami, aby od sezonu 2022/23 GKS Bełchatów był ponownie reprezentowany przez pierwszy zespół - powiedział Szymon Serwa, p.o. prezesa zarządu GKS "Bełchatów" S.A. -  Przed wszystkimi, którzy dobrze życzą klubowi, jest wystarczająco dużo czasu, aby w tym przełomowym momencie odpowiednio zadbać o kontynuację blisko 45-letniej tradycji "biało-zielono-czarnych" - dodał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy