Reklama

Reklama

W ciągu doby tą drogą przejeżdża 15 tysięcy samochodów. Za trzy lata w centrum Bełchatowa zrobi się luźniej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W ciągu doby tą drogą przejeżdża 15 tysięcy samochodów. Za trzy lata w centrum Bełchatowa zrobi się luźniej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi podpisał umowę na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Inwestycja, która wyprowadzi ruch samochodowy z drogi wojewódzkiej 484 poza centrum miasta, będzie kosztować aż 145,5 mln zł. Prace ruszą jeszcze tej jesieni, a zakończą się w październiku 2025 roku.

Reklama

Po wielu miesiącach opóźnienia i kolejnych przekładanych terminach rozstrzygnięcia przetargu, w końcu udało się podpisać umowę na budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm Banimex z Będzina oraz węgierskiej Duna Aszfalt. Koszt robót to aż 145,5 mln zł.

Wiadomo, że obwodnica będzie miała długość 8,2 km i wyznaczona zostanie w ramach drogi wojewódzkiej nr 484. Jej bieg rozpocznie się od skrzyżowania ulic: Radomszczańskiej i Świętojańskiej, dalej przez ulicę Czyżewskiego aż do ronda na drodze nr 74 w okolicach Helenowa.

Jak informuje ZDW w Łodzi, roboty zakładają budowę jezdni w nowym śladzie, wzbogaconej o 10 skrzyżowań, w tym trzy ronda. W ciągu drogi powstaną także dwa wiadukty drogowe. Wyremontowany zostanie także wiadukt kolejowy linii nr 24 Piotrków Trybunalski – Biały Ług. Oprócz jezdni w planach jest m.in.: 6,5 km ścieżki rowerowej, nowe chodniki, zatoki autobusowe oraz 11 przejść dla pieszych, dobrze widocznych dzięki licznym punktom oświetleniowym. Powstanie też kanalizacja deszczowa oraz dwa zbiorniki retencyjno-filtrujące.

Inwestor zapewnia, że budowa obwodnicy wschodniej znacząco zmniejszy ruch samochodowy w centrum Bełchatowa. ZDW w Łodzi podało, że droga nr 484 na odcinku przebiegającym przez miasto Bełchatów jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem tras wojewódzkich w Łódzkiem. W centrum Bełchatowa średni dobowy ruch pojazdów wynosi ponad 15 tys.

- Wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza centralny obszar Bełchatowa jest niezbędne dla poprawy warunków życia osób mieszkających w sąsiedztwie trasy oraz odciążenia sieci dróg wewnątrz miasta – informuje Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW w Łodzi.

Budowa obwodnicy wschodniej Bełchatowa ma być też szansą na lepszą obsługę komunikacyjną terenów przemysłowych po wschodniej stornie miasta, co ma być bardziej atrakcyjne dla ewentualnych inwestorów.

Koniec robót jest planowany na październik 2025 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy