Reklama

W centrum Bełchatowa niebawem będzie można naładować elektryczny samochód

Opublikowano:
Autor:

W centrum Bełchatowa niebawem będzie można naładować elektryczny samochód - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już niebawem w Bełchatowie powstanie pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych. Pierwszy w naszym mieście (i jedyny w powiecie) punkt ładowania stanie na niedawno oddanym do użytku parkingu śródmiejskim. Magistrat podpisał umowę dzierżawy terenu pod stację z PGE Nowa Energia.

W naszym powiecie będzie to pierwsze tego typu urządzenie. Posiłkując się mapami stacji w całej Polsce widzimy, że najbliższe stacje ładowania elektrycznych aut są w Piotrkowie Trybunalskim, Wieluniu czy Sieradzu. Teraz do coraz szybciej rozwijającej się infrastruktury dołączy Bełchatów.

Bełchatowska stacja będzie należeć do spółki PGE Nowa Energia. Już na początku września grupa PGE poinformowała, że na terenie całego kraju inicjuje rozmowy z władzami samorządowymi w zakresie współpracy przy projekcie „e-Mobility”. Chodzi przede wszystkim o lokowanie na terenie tych miast, publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Taką współpracę udało się tez nawiązać w Bełchatowie - PGE Nowa Energia podpisała z miastem trzyletnią umowę dzierżawy terenu o powierzchni 40 mkw.

Jak będzie wyglądać stacja w Bełchatowie?

- Punkt będzie miał dwa stanowiska – do ładowania prądem stałym i zmiennym. Szybka stacja ładowania (prądem o mocy minimum 50 kW) to urządzenie, które zapewnia szybkie i bezpieczne doładowanie baterii samochodu zasilanego energią elektryczną. Ładowanie na bełchatowskiej stacji powinno trwać do 1,5 godziny – informują miejscy urzędnicy i dodają: - Dla porównania ładowanie samochodu z domowej instalacji elektrycznej trwać może nawet dłużej niż 8 godzin, a także narazić instalację na przegrzanie lub inne uszkodzenia wynikające z nadmiernej eksploatacji.

Dokładnej daty, kiedy ze stacji będzie można korzystać jeszcze nie znamy, bo spółka wyłania wykonawcę dostawcy urządzeń. Pewne jest jedno: stacje staną w tej części parkingu śródmiejskiego, która ulokowana jest bliżej bloków mieszkalnych naprzeciwko biblioteki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE