Reklama

Uwaga właściciele aut! W Bełchatowie kradną mazdy

Opublikowano:
Autor:

Uwaga właściciele aut! W Bełchatowie kradną mazdy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Minionej doby na terenie Bełchatowa skradziono dwa pojazdy, a kolejne dwa pozostawiono z wybitymi szybami. W zainteresowaniu przestępców jest jedna marka – mazda. W przypadku ostatnich zdarzeń temat dotyczył w trzech przypadkach mazdy 6 oraz w jednym CX5. Najstarsza z nich pochodziła z rocznika 2013. Policja apeluje o wzmożoną uwagę, czujność, ostrożność oraz pomoc. Każde nawet anonimowe zgłoszenie będzie sprawdzane.

20 grudnia w godzinach wieczorowych nieznani jak dotąd sprawcy, dokonali kradzieży dwóch pojazdów marki mazda 6 o łącznej wartości prawie 150 tys. złotych.

- Kradzieży dokonano na przyblokowych parkingach na osiedlu Przytorze oraz Dolnośląskim między godziną 19.00 a 20.30. W tym samym czasie kolejni dwaj mieszkańcy Bełchatowa zgłosili uszkodzenie swoich pojazdów, którymi także okazały się być mazdy. W samochodach zostały wybite szyby w tylnych drzwiach – informuje KPP w Bełchatowie

Każdą z tych spraw bada bełchatowska policja, która podkreśla, że wszystko wskazuje na to, że za tymi przestępstwami stoi jedna grupa przestępcza. Jak podkreślają mundurowi w zbieraniu materiału dowodowego, nieoceniony jest monitoring.

- Niestety pomimo jego częściowej rozbudowy i modernizacji, kamer nadal jest za mało. W tej sprawie na bieżąco rozmawiamy z władzami samorządowymi miasta, które planują inwestycje rozbudowy monitoringu na drogach wylotowych z Bełchatowa i innych newralgicznych skrzyżowaniach. Rozważa się też kwestię wyposażenia monitoringu w automatyczny czytnik tablic rejestracyjnych. Należy pamiętać, że w dzisiejszych czasach bez monitoringu, zwłaszcza tego w wysokiej rozdzielczości, służby nie są w stanie efektywnie działać – podkreślają policjanci z bełchatowskiej jednostki

Policja liczy również na współpracę z mieszkańcami powiatu bełchatowskiego.

- Każde nawet anonimowe zgłoszenie będzie sprawdzane. O wszelkich sytuacjach budzących Państwa niepokój, a w szczególności informacjach dotyczących podejrzanych osób poruszających się w okolicy parkingów samochodowych, prosimy natychmiast informować na numery alarmowe 997 lub 112.

Apelujemy o wzmożoną uwagę, czujność i ostrożność.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE