Reklama

Uwaga kierowcy! Ruszają kolejne prace na A1. Zapowiadane są zatrzymania ruchu

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Ruszają kolejne prace na A1. Zapowiadane są zatrzymania ruchu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy muszą przygotować się na kolejne utrudnienia na autostradzie A1. Chodzi o odcinek "B", między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Na najbliższy tydzień zaplanowano prace związane z budową wiaduktu. Jak informuje GDDKiA, należy spodziewać się krótkotrwałych zatrzymań ruchu.

Prace na autostradzie A1 idą pełną parą, niestety dla kierowców oznacza to utrudnienia i korki. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada, że w najbliższym tygodniu, a konkretnie w dniach 23 i 24 września należy spodziewać się 15 – minutowych zatrzymań ruchu.

- Informujemy, że w związku z kolejnym etapem robót na odc. "B" (Piotrków Tryb- Kamieńsk) autostrady A1, w przyszłym tygodniu prowadzone będą prace nocne związane z budową wiaduktu na węźle Kamieńsk (okolice skrzyżowania autostrady A1 i drogi wojewódzkiej 484). Będzie to wymagało kilku zatrzymań ruchu na czas nie dłuższy niż 15 minut jednorazowo. Prace prowadzone będą w dwie kolejne noce: z 22 na 23-ci i z 23 - 24-ty września, czyli z wtorku na środę i ze środy na czwartek. Zapowiadane zatrzymania nastąpią między godzinami 23.00 i 4.00, czyli w czasie , kiedy natężenie ruchu jest najmniejsze. Prosimy o uwzględnienie tego faktu przy planowaniu podróży, stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem i zachowanie maksimum bezpieczeństwa – informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA.

Dodatkowo, GDDKiA informuje, że 23 września ruszają prace związane z remontem nawierzchni na DK71.

-Prace obejmą łącznie odcinek o długości blisko 2 1/4 kilometra w Gospodarzu do granicy z Pabianicami. Będą polegały na usunięciu (sfrezowaniu) dwóch warstw nawierzchni (tzw. warstwy ścieralnej i wiążącej) o łącznej grubości kilkunastu centymetrów, a następnie ułożeniu nowych warstw i odtworzeniu oznakowania poziomego, kiedy pozwolą na to warunki – czytamy w komunikacie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE