Reklama

Reklama

Uwaga kierowcy! Rusza remont w centrum Bełchatowa. Czekają nas utrudnienia i objazdy

Opublikowano: ndz, 16 maj 2021 10:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczyna się przebudowa ulicy Kwiatowej. Już w poniedziałek, 17 maja, w tej części miasta zostanie wprowadzone nowe oznakowanie i tymczasowa organizacja ruchu. Prace rozpoczną się dzień później, kilkusetmetrowy odcinek ulicy będzie zamknięty dla samochodów.

Reklama

Bełchatowscy kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Rozpoczyna się remont ulicy Kwiatowej, a w związku z tym czekają nas utrudnienia i objazdy. Magistrat zapowiedział, że nowe oznakowanie i organizacja ruchu zostaną ustawione już w najbliższy poniedziałek, 17 maja. Prace na odcinku jezdni pomiędzy rondem Wybickiego i skrzyżowaniem z ulicą 1 Maja zaczną się we wtorek. Droga przez kilka miesięcy będzie nieprzejezdna.

– Ulica Kwiatowa zmieni się, ale nie od razu, bo prace będziemy prowadzić etapowo. Chodzi o to, by uciążliwości związane z przebudową były jak najmniej i jak najkrócej odczuwane przez kierowców i mieszkańców osiedli Wolność i 1000-lecia. Harmonogram przewiduje zakończenie robót w 2022 roku, zależy nam jednak, aby ta ważna z punktu komunikacji w mieście droga była wyremontowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Jak będzie wyglądała nowa tymczasowa organizacja ruchu?

W rejonie ul. Kwiatowej zostanie ona wprowadzona od 17 maja 2021 roku i będzie wyglądała następująco:

 • zamknięty fragment ul. Kwiatowej od skrzyżowania z 1 Maja do wjazdu w ul. Witosa (od strony Wybickiego),
 • przekształcenie jednokierunkowej ul. ul. Leśniewskiego Orlika w dwukierunkową – jadący od str. ul. Dąbrowskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwa kierowco wyjeżdżającym z osiedli
 • zmiana sposoby parkowania na fragmencie ul. Leśniewskiego Orlika z prostopadłego na równoległe,
 • wyłączenie ulicy Kwiatowej będzie skutkowało także zmianą tras emzetek linii 1, 3, 4, 5, 6, 7 i 10.

 

Remont ulicy Kwiatowej ma potrwać do połowy 2022 roku. W pierwszych dwóch miesiącach wykonane mają być roboty związane z instalacjami wodną, sanitarną i deszczową, a także sieciami wodociągową, ciepłowniczą oraz elektroenergetyczną.

Później rozpoczną się prace drogowe m.in. utwardzenie podłoża, położenie nawierzchni, a także budowę chodnika i ścieżki rowerowej po wschodniej stronie ulicy.  Przebudowane częściowo zostanie też skrzyżowanie ulicy Kwiatowej z ul. 1-go Maja, w którą zostanie wydzielony prawoskręt.

Koszt inwestycji to 5,5 mln zł. Połowę pokryje dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałą cześć kosztów pokryją wspólnie miasto z powiatem, który jest zarządcą drogi. Magistrat przeznaczy blisko 1,4 mln zł, a starostwo 750 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -4

  Doktór z Przemyśla

  - Jestem człowiekiem bardzo racjonalnym. Nie mogę przyjąć narracji o pandemii. Fakty jej nie wytrzymują. Żadnej pandemii nie ma - mówił we wtorek w Radiu ZET Sebastian Pitoń, inicjator akcji protestacyjnej "Góralskie Veto". - Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba - dodał.

 • 5 miesięcy temu | ocena +6 / -1

  isruuuuu

  Na terenie Targów Kielce. Kobieta, która przyjechała do punktu drive-thru na szczepienie przeciw koronawirusowi, chwilę po podaniu preparatu zasłabła, a kierowane przez nią auto stoczyło się ze skarpy. Wszystko trwało dosłownie kilka sekund. 28-latka, zaraz po podaniu szczepionki, z dużą prędkością staranowała barierki, które oddzielały pasy i wyznaczały kierunek jazdy samochód uderzył najpierw w skarpę. Pojazd odbił się od niej, stoczył ze skarpy i uderzając w budynek parkingu wielopoziomowego przewrócił na bok. Kobieta ze złamaną ręką i ranami na głowie, została przetransportowana do szpitala.

 • 5 miesięcy temu | ocena +7 / -3

  srooo

  Eric Clapton miał poważne skutki uboczne po przyjęciu szczepionki. artysta bardzo odchorował przyjęcie szczepionki na koronawirusa. Wywołała ona bowiem u niego dramatyczne skutki uboczne - zarówno po przyjęciu pierwszej dawki, jak i drugiej. Jak informuje DailyMail, istniały nawet obawy, że nigdy więcej już nie pojawi się na scenie, gdyż nie był w stanie poruszać rękoma ani stopami. W mailu do producenta muzycznego Robina Monotti Graziadei, na który powołuje się DailyMail, dał wyraz mocniejszym emocjom, pisząc m.in. "propaganda przekonywała, że szczepionka jest bezpieczna dla każdego". Eric Clapton: 25 lat od tragicznej śmierci syna Reklama Artysta dał w ten sposób upust złości, bo jak się okazało, on niestety należał do tej grupy osób, która zmierzyła się z powikłaniami. "Przyjąłem pierwszą dawką szczepionki AZ (AstraZeneca) i od razu miałem ostre skutki uboczne, które trwały dziesięć dni. Nigdy nie powinienem był zbliżać się do igły" - napisał Eric Clapton, dodając, że sześć tygodni później wyzdrowiał, ale przyjęcie drugiej dawki ponowiło dramatyczne skutki uboczne.

 • 5 miesięcy temu | ocena +8 / -6

  srovid

  smacznego zwollennikom szczepionki w fazie testów, fajne przezycia mają ludzie NOP nr 8387 14.05.2021 śląskie pow. katowicki M wstrząs anafilaktyczny, utrata przytomności, bezdech, zasinienie kończyn. Przewieziony do oddziału kardiologicznego NOP nr 8386 14.05.2021 śląskie m. Ruda Śląska K zawroty głowy, oczopląs, ból w klatce piersiowej, duszności, spadek saturacji. Skierowano do szpitala. NOP nr 8381 14.05.2021 śląskie m. Mysłowice K wstrząs anafilaktyczny, któremu towarzyszyły drgawki, uczucie ucisku w klatce piersiowej oraz utrata przytomności, hospitalizowana NOP nr 367 14.05.2021 świętokrzyskie pow. kielecki M hipotensja, spadek saturacji, drgawki, centralizacja krążenia, zaburzenia rytmu serca- NOP nr 8364 05.2021 mazowieckie m. Warszawa M sinica, duszność, wstrząs anafilaktyczny, drętwienie kkg lewej. NOP nr 8352 15.05.2021 łódzkie pow. łódzki M drętwienia twarzy, kończyn górnych, oraz dolnych, uczucie ogólnego osłabienia oraz duszność. Zasłabł w trakcie badania lekarskiego, hospitalizacja NOP nr 8351 15.05.2021 łódzkie m. Łódź K laryngospazm, rumień twarzy i szyi, drętwienie twarzy, kończyny górnej lewej, kończyny dolnej lewej, pieczenie twarzy, hospitalizowana NOP nr 8347 15.05.2021 lubuskiem. Zielona GóraK silne uczucie osłabienia. ból w okolicy lewego oczodołu. obrzęk naczynioruchowy twarzy, szczególnie okolicy oka lewego i ust oraz pokrzywka tułowia. NOP nr 8317 13.05.2021 wielkopolskie pow. poznański K zatorowość płucna inne : duszność, hipotonia, brak wyczuwalnego tętna na t. promieniowej, utrata przytomności, nasilony odczyn w miejscu wstrzyknięcia. Pokrzywka, wysypka uogólniona, wybroczyny. Reakcja astmatyczna. Ból ucha. Ból głowy, reakcja anafilaktyczna ok. 30 minut po zaszczepieniu, rumień na dłoniach, uczucie duszności, zawroty głowy, laryngospazm.mroczki przed oczami i duszność, bol w miejscu wstrzyknięcia, bol żuchwy, kłucia okolicy przedsercowej i kołatania serca- skierowano na sor, epizod hypotoniczno-hyporeaktywny z utratą przytomności, skierowana na SOR, rozpierający ból głowy ze wzrostem ciśnienia tętniczego i pulsu, gorączka i drgawki, następnie ból całej głowy (przechodni) i ból karku, ból w lewym podżebrzu oraz ból nóg ze skurczami, spłycony oddech oraz kołatanie serca, zawroty głowy. Ogólne osłabienie,utrata smaku i węchu - badania w kier. SARS-CoV-2 2xwyniki ujemne. SMACZNEGO

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -4

   Doktór z Przemyśla

   Dzień dobry, czy Pański NOP ujęty jest w statystykach? Jaki ma numer? Czy uzyskał Pan pomoc?

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -3

  Ralph

  Jak szybko nareperują tak szybko zacznie pękać. Ale co nakradną to ich...

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -2

  Kriss31

  Remont to jest potrzebny na Wyszyńskiego...

 • 5 miesięcy temu | ocena +18 / -0

  ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Gzie my żyjemy ROK czasu odcinka 157m ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -2

   Ddd

   Ale za to jaka jakość będzie :D

 • 5 miesięcy temu | ocena +7 / -3

  Osiedlowy kierowca

  Leśniewskiego w drogę dwukierunkową, jakoś to słabo widzę,

  • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -1

   123

   Ale tylko jako wyjazdówka z osiedla. Bez przebitki do Kwiatowej.

   • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -2

    Ajj

    Teraz tam ciężko przejechać czasem a dopiero jak będzie dwukierunkowa to będzie batalia 😂😂