Reklama

Uwaga kierowcy! Rusza policyjna akcja. Szczególnie uważajcie na...

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Rusza policyjna akcja. Szczególnie uważajcie na... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj policjanci w całej Polsce prowadzą akcję pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Działanie to ma na celu zmniejszenie liczby wypadków, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści.

Co najdziwniejsze, najwięcej potrąceń pieszych zdarza się na miejscach dla nich to tego przeznaczonych. To właśnie na "pasach" piesi powinni czuć się bezpiecznie, dlatego policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierujących wobec tych uczestników ruchu.


Należy podkreślić, że w I półroczu 2019 roku w województwie łódzkim w wypadkach drogowych z udziałem „niechronionych uczestników ruchu drogowego” 44 z nich zginęło, a 567 niechronionych zostało rannych. Tym bardziej apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności za każdym razem, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych - informuje KPP w Bełchatowie.


Kierowcy samochodów powinni także szczególnie uważać przy przejazdach dla rowerzystów oraz skrzyżowaniach. Z kolei właściciele jednośladów muszą zwrócić uwagę na to, że ich rowery ze względu na swoje małe gabaryty są trudne do zauważenia w miejskim zgiełku. Ich sposób poruszania się powinien być dostosowany do warunków ruchu, zmniejszając tym samym ilość wypadków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE