Reklama

Uwaga Kierowcy! Ruch na A1 pod Piotrkowem będzie wstrzymywany

Opublikowano:
Autor:

Uwaga Kierowcy! Ruch na A1 pod Piotrkowem będzie wstrzymywany - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ciągu najbliższych kilku dni, kierowcy podróżujący autostradą A1 na odcinku "A" (węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Południe), muszą być przygotowani na chwilowe zatrzymania ruchu. Utrudnienia związane będą z pracami budowlanymi prowadzonymi na tym odcinku drogi. Kilkunastominutowych przerw w ruchu można spodziewać się od 20 do 22 maja w godzinach od 19:00 do 06:00.

Wciąż trwają roboty drogowe, związane z przebudową autostrady A1 koło Piotrkowa Tryb. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, kierowcy muszą być w najbliższych dniach przygotowani na kilkunastominutowe wyłączenia ruchu.

- Jutro w między godzinami 7.00 i 19.00 przygotowywane będzie oznakowanie przejazdu tymczasowego przez budowaną autostradę dla dużych maszyn rolniczych w sąsiedztwie drogi gminnej Papieże — Karlin. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy przerwy w ruchu (kilka) nie powinny trwać dłużej niż 10 -15 min – informuje GDDKiA.


GDDKiA dodaje też, że takie rozwiązane będzie jedynie tymczasowe i dotyczyć będzie dużych maszyn rolniczych, które nie mieszczą się w sąsiednim przejeździe budowanym pod drogą.


- Będzie to funkcjonowało tylko w sezonie prac polowych. W wyznaczonym miejscu pojawią się przy drodze szlabany i kiedy do przejazdu zbliży się maszyna rolnicza, przeszkoleni pracownicy wykonawcy wstrzymają ruch na autostradzie i przepuszczą ją na drugą stronę – informuje GDDKiA.

Dodatkowo w dniach od 20 do 22 maja prowadzone będą prace związane z ustawieniem szalunku kładki dla pieszych przy węźle Piotrków Trybunalski Południe – które również spowodują utrudnienia w ruchu.

- Przerwy w ruchu powinny być w tym przypadku nie dłuższe niż 10 minut. Każdej nocy takich zatrzymań może być maksymalnie 10. Początek godzina 19.00, zakończenie godzina 6.00. Prace prowadzone będą w czasie najmniej uciążliwym dla kierowców, jednak, mimo to, apelujemy o jak zachowanie jak największej ostrożności i uzbrojenie się w cierpliwość – mówi Maciej Zalewski z GDDKiA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE