Reklama

Uwaga kierowcy! Nowe przepisy na horyzoncie. Trzeba będzie pamiętać o wyposażeniu i sprawnie oceniać odległość

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Nowe przepisy na horyzoncie. Trzeba będzie pamiętać o wyposażeniu i sprawnie oceniać odległość - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ministerstwo infrastruktury do końca 2018 roku chce zmienić przepisy w prawie o ruchu drogowym. Będą one dotyczyć m.in. obowiązkowego posiadania apteczki pierwszej pomocy oraz sprecyzowania nakazu utrzymywania odpowiedniego odstępu między samochodami na drogach szybkiego ruchu.

Na mocy nowych przepisów posiadanie w samochodzie apteczki doraźnej pomocy ma być obowiązkowe, tak samo jak trójkąt ostrzegawczy oraz gaśnica. Do tej pory, przedmioty te były wymagane tylko w taksówkach i pojazdach przeznaczonych do nauki jazdy i egzaminowania, a także autobusów i ciężarówek. Po wejściu planowanych zmian w życie będą stosowane wysokie kary za nieposiadanie wyżej wymienionego wyposażenia.

Zmiany będą także dotyczyć obowiązkowego odstępu między pojazdami na drogach szybkiego ruchu. Na razie trwają analizy jaka odległość będzie bezpieczna. Pomysłodawcy uważają, że powinna ona wynosić przynajmniej połowę osiągniętej prędkości, czyli jadąc 120 km/h odstęp od drugiego pojazdu powinien wynosić 60 m.

Dodatkowo, minister Andrzej Adamczyk chce, aby tzw. "korytarze życia" nie stanowiły jedynie dobrego zwyczaju, ale były obowiązkiem. Ułatwiłoby to drogę karetki w dotarciu do potrzebującego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE