Reklama

UWAGA! Jeśli dostaniesz taki telefon ze ''skarbówki'', rozłącz się i dzwoń na policję

Opublikowano:
Autor:

UWAGA! Jeśli dostaniesz taki telefon ze ''skarbówki'',  rozłącz się i dzwoń na policję - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Łodzi ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników urzędów skarbowych z terenu województwa łódzkiego. W ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe. Urzędnicy „skarbówki” zapewniają, że nie zbierają danych osobowych przez telefon.

Do Izby Administracji Skarbowej w Łodzi docierają sygnały od podatników, którzy otrzymali telefony od nieznanych osób, podających się za pracowników urzędów skarbowych w regionie. Mieszkańcy łódzkiego, po krótkim wstępie i przedstawieniu się rozmówcy, proszeni są o podanie danych osobowych. Urzędnicy zapewniają, że takich telefonów nie wykonują i jest to próba oszustwa.

- Z jednym z urzędów skarbowych w Łodzi skontaktował się podatnik, informując, że otrzymał telefon z prośbą o aktualizację jego danych. Dzwoniąca przedstawiła się z nazwiska i imienia jako pracownik konkretnego urzędu skarbowego z Łodzi i poinformowała podatnika, iż urząd aktualizuje dane osobowe. W wyniku czego podatnik poproszony został o podanie w celu aktualizacji m.in. numeru PESEL, numer dowodu osobistego i daty jego wydania – informuje Izba Administracji Skarbowej w Łodzi.

Izba ostrzega, aby pod żadnym pozorem nie podawać informacji, o które proszą oszuści, a wszelkie tego typu telefony są próbą wyłudzenia danych osobowych.

- Osoby, które spotkają się z takimi incydentami powinny je zgłaszać policji. Wyłudzone w ten sposób dane osobowe mogą zostać wykorzystane przy zaciąganiu przeróżnego rodzaju pożyczek – ostrzegają urzędnicy. - Pamiętajmy! Gdy nie jesteśmy czegoś pewni poprośmy swego rozmówcę o telefon w późniejszym terminie. Zyskamy czas na sprawdzenie lub zastanowienie się czy nie zetknęliśmy się z próbą oszustwa przez telefon.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE