Reklama

Reklama

Utrudnienia podczas realizacji wyczekiwanej inwestycji. Kiedy zakończą się prace? [FOTO]

Opublikowano: pon, 14 lut 2022 14:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prace związane z przebudową kanalizacji w Zdzieszulicach Górnych przedłużają się przez bardzo złe warunki. Kiedy powinien zakończyć się drugi etap inwestycji?

Reklama

Jak poinformowała dziś gmina Bełchatów, prace związane z budową drugiego etapu kanalizacji w Zdzieszulicach Górnych potrwają dłużej niż zakładano. Powodem takiego stanu rzeczy są bardzo złe warunki, a konkretnie podmokłe podłoże, które znacząco utrudnia wykonywanie prac.

Urząd nie wskazuje obecnie konkretnego terminu, w którym mogłyby zakończyć się prace. Wstępnie mówi się o wczesnej wiośnie - wszystko uzależnione jest jednak od warunków pogodowych.

Urząd ogłosił też przetarg na budowę trzeciego, ostatniego już etapu kanalizacji Zdzieszulic Górnych.

-  Inwestycja obejmie również posesje położone na terenie Kielchinowa (zlokalizowane wzdłuż drogi powiatowej). W ramach trzeciego etapu kanalizacji powstanie 1,3 km kolektora sanitarnego i odgałęzienia sanitarne - informuje urząd.

Firmy, które planują wziąć udział w przetargu, mogą składać oferty do 23 lutego. Wykonawca, na zakończenie prac będzie miał pięć miesięcy.

Przypomnijmy, że zakończenie prac związanych z budową kanalizacji było jednym z warunków koniecznych do rozpoczęcia innej inwestycji, na którą mieszkańcy Zdzieszulic Górnych czekają od lat. Mowa o remoncie tamtejszej drogi, której stan na chwilę obecną mieszkańcy określają jako tragiczny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy