Reklama

Reklama

Pożegnają nauczyciela i wieloletniego wolontariusza WOŚP. Ustalono datę pogrzebu

Opublikowano: czw, 13 sty 2022 10:08
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Pożegnają nauczyciela i wieloletniego wolontariusza WOŚP. Ustalono datę pogrzebu - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższą sobotę (15 stycznia) odbędzie się pogrzeb Stanisława Grzelczaka, wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora popularnego "Energetyka". Pedagoga będą żegnać nie tylko bliscy, nauczyciele i uczniowie, ale również wolontariusze. Zmarły nauczyciel przez wiele lat aktywnie udzielał się w zbiórkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklama

Już w najbliższą sobotę (15 stycznia) bliscy, przyjaciele, a także nauczyciele i uczniowie z ZSP nr 1 w Bełchatowie pożegnają nauczyciela i wieloletniego wicedyrektora „Energetyka” - Stanisława Grzelczaka. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 12 w kaplicy cmentarnej w Bełchatowie.

Po śmierci lubianego nauczyciela, pogrążona w smutku jest nie tylko rodzina, ale również koledzy i uczniowie popularnego „Energetyka”. Był bowiem powszechnie lubianym i ciepło wspominanym pedagogiem, także przez tych, którzy już dawno opuścili szkolne mury. Stanisław Grzelczak z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie był związany od 1986 roku. Uczył przedmiotów zawodowych, przez wiele lat był też wicedyrektorem szkoły.

- Był lubianym i szanowanym pedagogiem, który w swoją pracę wkładał serce, gorliwość i pasję. Wspaniały kolega, zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pełen radości i optymizmu, którym zarażał innych. Był zaangażowany w bezinteresowne działania społeczne i w niesienie pomocy potrzebującym – tak wspominają zmarłego nauczyciela na szkolnej stronie internetowej.

Stanisława Grzelczaka wspomina też bełchatowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zmarły nauczyciel przez 18 lat udzielał się jako wolontariusz podczas kolejnych finałów WOŚP.

- Jest nam bardzo przykro, gdyż Pan Staś był dla wszystkich uczynny, pomocny, biła od niego zawsze dobra energia i świetne poczucie humoru. Staszku, dziękujemy Ci za wszystkie wspólnie zagrane lata! – napisał bełchatowski sztab WOŚP.

Wspominając zmarłego wolontariusza przypomniano, że w 2021 roku uzbierał on ze wszystkich wolontariuszy największą kwotę. Bełchatowski sztab WOŚP poinformował, że syn Stanisława Grzelczaka w momencie, w którym jego stan zdrowia uległ pogorszeniu, założył internetową e-puszkę, do której cały czas można wpłacać pieniądze.

- Pięknym gestem ze strony uczniów jest również pomysł, żeby zamiast wieńców pogrzebowych dorzucać cegiełkę od siebie do e-puszki – napisał sztab WOŚP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 dni temu | ocena +4 / -1

  Andrzejek

  Nie rozumiem w obecnych czasach jednego.... Reklamują, że ktoś zmarł znany i zamiast rzetelnie podać przyczynę zgonu, to robi się gównoburza w komentarzach i krzywdzące plotki...

  • 7 dni temu | ocena +1 / -0

   belchatowianin

   Nie rozumiem do czego Ci taka informacja, ale uspokoję cie ze Pan Grzelczak nie był chory na covid

  • 7 dni temu | ocena +3 / -0

   absolwent ENERGETYKA

   Andrzejku. Po co Tobie taka wiedza zmarł człowiek szanowany i lubiany przez uczniów , a Ty domagasz się informacji nie jawnych. Uszanujmy cierpienie i smutek rodziny pogrążonej w żałobie. Do Andrzejka - podaj swój adres, pesel, nr DO jeśli taki posiadasz. Jeszcze jedna uwaga - jeśli mylisz anons z reklamą Andrzejku dokształć się. Wikipedia pomo... Rozwiń

 • 8 dni temu | ocena +5 / -0

  Uczeń 1971

  Pan Grzelczak jako jeden z nielicznych nauczycieli ZSP nr1 pamiętał stary "górnik" pod lasem. Większość mechaników pracujących w kopalni wyszła z pod jego ręki. Akurat w 1986 roku rozpoczynałem edukację i doskonale pamiętam pana Stanisława.

 • 8 dni temu | ocena +6 / -2

  :(

  Czemu jest tak, że dobrzy ludzie odchodzą zbyt wcześnie z tego świata :(

 • 8 dni temu | ocena +7 / -4

  Ebe

  Nie można rozmawiać uczciwie o różnych instytucjach .portal zrobił się jak tvpis ,bardzo stronniczy

 • 8 dni temu | ocena +7 / -3

  Niema sensu wchodzić na ten portal Tu tylko wodę leją

  Wyłączyli komentarze pod innymi artykulami Brak możliwości dyskusji Zlikwidować ten portal