Reklama

Reklama

Pożegnają nauczyciela i wieloletniego wolontariusza WOŚP. Ustalono datę pogrzebu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Pożegnają nauczyciela i wieloletniego wolontariusza WOŚP. Ustalono datę pogrzebu  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższą sobotę (15 stycznia) odbędzie się pogrzeb Stanisława Grzelczaka, wieloletniego nauczyciela i wicedyrektora popularnego "Energetyka". Pedagoga będą żegnać nie tylko bliscy, nauczyciele i uczniowie, ale również wolontariusze. Zmarły nauczyciel przez wiele lat aktywnie udzielał się w zbiórkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklama

Już w najbliższą sobotę (15 stycznia) bliscy, przyjaciele, a także nauczyciele i uczniowie z ZSP nr 1 w Bełchatowie pożegnają nauczyciela i wieloletniego wicedyrektora „Energetyka” - Stanisława Grzelczaka. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 12 w kaplicy cmentarnej w Bełchatowie.

Po śmierci lubianego nauczyciela, pogrążona w smutku jest nie tylko rodzina, ale również koledzy i uczniowie popularnego „Energetyka”. Był bowiem powszechnie lubianym i ciepło wspominanym pedagogiem, także przez tych, którzy już dawno opuścili szkolne mury. Stanisław Grzelczak z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie był związany od 1986 roku. Uczył przedmiotów zawodowych, przez wiele lat był też wicedyrektorem szkoły.

- Był lubianym i szanowanym pedagogiem, który w swoją pracę wkładał serce, gorliwość i pasję. Wspaniały kolega, zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pełen radości i optymizmu, którym zarażał innych. Był zaangażowany w bezinteresowne działania społeczne i w niesienie pomocy potrzebującym – tak wspominają zmarłego nauczyciela na szkolnej stronie internetowej.

Stanisława Grzelczaka wspomina też bełchatowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zmarły nauczyciel przez 18 lat udzielał się jako wolontariusz podczas kolejnych finałów WOŚP.

- Jest nam bardzo przykro, gdyż Pan Staś był dla wszystkich uczynny, pomocny, biła od niego zawsze dobra energia i świetne poczucie humoru. Staszku, dziękujemy Ci za wszystkie wspólnie zagrane lata! – napisał bełchatowski sztab WOŚP.

Wspominając zmarłego wolontariusza przypomniano, że w 2021 roku uzbierał on ze wszystkich wolontariuszy największą kwotę. Bełchatowski sztab WOŚP poinformował, że syn Stanisława Grzelczaka w momencie, w którym jego stan zdrowia uległ pogorszeniu, założył internetową e-puszkę, do której cały czas można wpłacać pieniądze.

- Pięknym gestem ze strony uczniów jest również pomysł, żeby zamiast wieńców pogrzebowych dorzucać cegiełkę od siebie do e-puszki – napisał sztab WOŚP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy