Reklama

Reklama

Urząd składa ofertę i zachęca bełchatowian. ''Mieszkanie można kupić znacznie taniej''

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Urząd składa ofertę i zachęca bełchatowian. ''Mieszkanie można kupić znacznie taniej'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat po raz kolejny zachęca mieszkańców Bełchatowa do wykupu mieszkań komunalnych. Można skorzystać z atrakcyjnych upustów, ale czas jest tylko do końca stycznia. Ile wynosi bonifikata?

Reklama

W zależności od osiedla, na którym znajduje się mieszkanie, upust może wynieść od 65 do 75 proc. Bełchatowianie czas na złożenie odpowiedniego wniosku mają do końca stycznia przyszłego roku.

– Po raz kolejny już wprowadzamy taką możliwość. Oferta jest atrakcyjna. Warto z niej skorzystać, bo mieszkanie można kupić znacznie taniej niż na rynku nieruchomości – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.  

Jak informuje magistrat, najniższa bonifikata (w wysokości 65 proc.) dotyczy lokali komunalnych na osiedlu Binków. Przy czym przed zawarciem umowy trzeba wpłacić 35 proc. wartości mieszkania. Z kolei najemcy lokali na os. Dolnośląskim, Przytorze, Okrzei oraz przy ulicach: Czaplinieckiej, Kwiatowej i Pabianickiej mogą liczyć na upust 70 proc. Tutaj warunkiem skorzystania z bonifikaty jest jednorazowa wpłata w wysokości 30 proc. przed zawarciem umowy. Najwyższą bonifikatą sięgającą 75 proc. wartości mieszkania objęte są lokale na osiedlach 1000-lecia, Wolność, 1 Maja, Budowlanych, Żołnierzy POW oraz przy ulicach: Fabrycznej, Sienkiewicza, Czyżewskiego, a także w tych kamienicach, w których jest do 10 mieszkań. W tych lokalizacjach skorzystać ze zniżki można, gdy się wpłaci 25 proc. wartości lokalu, przed zawarciem umowy. 

- Na dodatkowe 5 proc. upustu mogą liczyć rodziny wielodzietne (tj. rodziny z minimum 3 dzieci zamieszkujących wspólnie w lokalu), a także kombatanci, ofiary represji wojennych i powojennych. Z tym zastrzeżeniem, że te dodatkowe bonifikaty nie mogą być łączone. - informuje urząd miasta w Bełchatowie.

Po złożeniu odpowiedniego wniosku przez mieszkańców, magistrat będzie miał czas do końca czerwca na analizę dokumentów i przeprowadzenia sprzedaży zakończony sporządzeniem aktu notarialnego.

Urząd miasta zaznacza również, że z bonifikaty mogą skorzystać najemcy lokali komunalnych, którzy nie posiadają zaległości w opłatach czynszu. Nie obejmuje ona również budynków przeznaczonych do rozbiórki, znajdujących się na obszarach, dla których plan zagospodarowania przestrzennego Bełchatowa nie przewiduje zabudowy mieszkaniowej oraz lokali socjalnych, zastępczych i zamiennych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy