Reklama

Upał kontra auto... To może być śmiertelna pułapka!

Opublikowano:
Autor:

Upał kontra auto... To może być śmiertelna pułapka! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Żar leje się z nieba i czy nam to odpowiada czy nie, jeszcze przez najbliższe dni taki stan w pogodzie będzie się utrzymywać. Choć apele o to, by być ostrożnym przy tak wysokich temperaturach pojawiają się regularnie, to policjanci cały czas wyczulają na problem aut i pozostawianych w nich zwierząt i dzieci.

W taki upał wystarczy zaledwie kilka minut, by stojący na słońcu samochód nagrzał się do nawet 90 stopni Celsjusza. Zamknięcie w takiej pułapce może skończyć się nawet śmiercią. Policja apeluje: pod żadnym pozorem nie zostawiajcie dzieci, osób starszych i psów w pojazdach.

Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

- Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia - apelują policjanci.


Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w nagrzanym pojeździe, poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer 997 lub 112. Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawienie psa w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie psa z pojazdu - włącznie z wybiciem szyby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE