Uczniowie z "Kochanowskiego" biorą udział w praktycznej, ogólnopolskiej olimpiadzie, która organizowana jest przez Fundację "Zwolnieni z Teorii". Stworzony przez 8-osobową grupę projekt "Więcej niż Pasja", ma na celu pokazanie mieszkańcom naszego miasta korzyści, które płyną z poznawania i rozwijania pasji.
- Wszystko zaczęło się od przyjazdu laureatki tego konkursu z Torunia do naszej szkoły. Dzięki niej podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do projektu - mówi Maciej Gajda, przewodniczący projektu "Więcej niż Pasja".
Uczniowie będą przeprowadzać warsztaty dla dzieci w kilku szkołach na terenie Bełchatowa oraz w gminie Rusiec. W ten sposób chcą promować aktywny tryb życia i zdolności manualne.
- Zajęcia będą podzielone na trzy części. Pierwsza to warsztaty artystyczne, prowadzone we współpracy z Fundacją Rozwoju Nitka. Druga część to zajęcia taneczne organizowane przez szkołę tańca Born 2 Bounce. Ostatnia zaś, będzie skupiać się wokół sportu. Przeprowadzimy zajęcia zawierające elementy samoobrony, które odbędą się dzięki pomocy klubu sportowego Taekwondo - dodaje Maciej, uczeń "Kochanowskiego".
Przewodniczący projektu "Więcej niż pasja" poinformował, że z organizowanych zajęć, będą mogły skorzystać także dzieci w wieku przedszkolnym.
Poza promowaniem aktywnego trybu życia i zdolności manualnych, uczniowie pragną również zachęcać mieszkańców naszego miasta do wolontariatu i dobroczynności.
- Pragniemy zachęcić do wzięcia udziału w projekcie naszych rówieśników, nie tylko ze szkoły, ale również między innymi z klubu sportowego Taekwondo. Poza tym, na umowę wolontariacką zatrudnimy również fotografa, a nasze koleżanki będą pomagać nam przy wykonywaniu prac plastycznych - dodaje przewodniczący projektu.
Uczeń podkreślił również, że projekt "Więcej niż pasja" ma na celu zaprezentowanie mieszkańcom Bełchatowa lokalnych fundacji oraz klubów sportowych. Uczniowie będą mogli je poznać w ramach lekcji wychowania fizycznego.
- Jeżeli dziecko jest zainteresowane tańcem i chciałoby spróbować swoich sił na zajęciach, dajemy mu taką możliwość na naszych bezpłatnych warsztatach, które organizowane są w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkołach - dodaje Maciej Gajda.
Nagroda za najlepszy projekt w Polsce
Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie swoim projektem walczą o Złote Wilki, czyli o nagrodę, która przyznawana jest najlepszym projektom w Polsce, w różnych kategoriach. "Wilki" przekazują zwycięzcom przedstawiciele władz państwowych oraz prezesi największych firm. Ponadto, finaliści olimpiady otrzymują międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami, wydany przez Project Management Institute ATP. Certyfikaty, tworzone są we współpracy z organizacjami takimi jak Google, Coca-Cola oraz PMI.Projekt uczniów z naszego miasta należy do kategorii "wydarzenia społeczne", a wyniki zostaną ogłoszone 23 maja.
Komentarze (0)