Reklama

U progu dużej, drogowej inwestycji. Trzeba liczyć się z poważnymi utudnieniami

Opublikowano:
Autor:

U progu dużej, drogowej inwestycji. Trzeba liczyć się z poważnymi utudnieniami - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z końcem czerwca ruszą prace przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Wyszyńskiego i Armii Krajowej - powstanie tam rondo. Zanim jednak się go doczekamy, kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. W tej chwili, wykonawca inwestycji - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego opracowuje projekt organizacji ruchu na czas budowy. Kiedy przejedziemy się po najnowszym rondzie?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w listopadzie. Bełchatowski Urząd Miasta właśnie podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, w przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło piotrkowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych.

Zgodnie z projektem rondo będzie miało zwykłą geometrię, jedynie od strony ulicy Armii Krajowej w ulicę Wojska Polskiego zjeżdżać się oddzielonym od ronda będzie prawoskrętem. Ponadto wykonane zostaną pasy najazdowe dla samochodów ciężarowych z przyczepami oraz autobusów. Prace obejmą także budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, a także przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Rondo będzie kosztować 5 mln 600 tys. złotych, ale podobnie, jak w przypadku tego na Staszica, w kosztach będzie partycypować bełchatowskie starostwo, które dołoży 1,5 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE