Reklama

Twoje dziecko wybiera się na wakacje? W ten sposób zadbasz o jego bezpieczeństwo

Opublikowano:
Autor:

Twoje dziecko wybiera się na wakacje? W ten sposób zadbasz o jego bezpieczeństwo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wzmożone letnie podróże. Rodzice wysyłają swoje pociechy na wycieczki, kolonie czy obozy - niezależnie od celu - najczęstszym środkiem transportu jest autokar. By podróż nie zakończyła się nieprzyjemną niespodzianką warto zawczasu sprawdzić zarówno stan techniczny autobusu, jak i stan trzeźwości kierującego... Co jak pokazuje przypadek z przed kilku dni, nie zawsze jest takie oczywiste.

Kilka dni temu pisaliśmy o kierowcy pracowniczego przewozu, który mimo tego, że wiózł do pracy kilkadziesiąt osób miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu [Pijany kierowca autobusu pracowniczego wpadł podczas policyjnej kontroli]. Choć przypadki tak rażącej nieodpowiedzialności to rzadkość, to nie należy usypiać czujności. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy, podobnie jak funkcjonariusze w całym województwie prowadzą kontrole autokarów świadczących usługi przewozowe.

- Każdy może poprosić o skontrolowanie autobusu przed zorganizowanym wyjazdem, wystarczy telefonicznie zwrócić się do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego naszej komendy. Taka kontrola jest bezpłatna i dotyczy zarówno stanu technicznego autokaru jak i stanu trzeźwości kierowcy - informuje Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie

Punktem kontroli pojazdów jest parking przed Hotelem Sport. Policjanci, po wcześniejszym ustaleniu terminu, przeprowadzają kontrole każdego dnia.

- Przypominamy także, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości kierujący może w najbliższej komendzie zwrócić się o umożliwienie badania. Zdecydowanie odradzamy przyjazd kierując samochodem. Zanim wsiądziesz za kierownicę i ruszysz w podróż bądź trzeźwy i wypoczęty - apelują policjanci

Prośby o przeprowadzenie kontroli należy zgłaszać pod numerami telefonów: 44 635 52 37 lub 44 635 52 52.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE