Reklama

TVP zawitała z kamerami do Bełchatowa. Co nakręcili i pokażą w telewizji?

Opublikowano:
Autor:

TVP zawitała z kamerami do Bełchatowa. Co nakręcili i pokażą w telewizji? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w najbliższą niedzielę, 26 stycznia (godz.14.15), będziemy mieli okazję podziwiać lokalne atrakcje na antenie TVP Polonia. Wyemitowany zostanie bowiem odcinek magazynu turystycznego "Fajna Polska", w którym zaprezentowane zostaną m.in. Góra Kamieńsk, taras widokowy KWB Bełchatów, a także Ekspozycja PGE Giganty Mocy.

W poszukiwaniu ciekawych miejsc w województwie łódzkim, które warto odwiedzić zimą, zawitała do Bełchatowa z kamerami ekipa TVP Polonia. Wszystko w ramach realizowanego na antenie stacji programu "Fajna Polska". Jakie atrakcje z regionu przedstawi TVP?

W odcinku wystąpi m.in Robert Osowski, prezes zarządu PGE GiEK, który w towarzystwie pracowników kopalni opowie o Górze Kamieńsk, czyli największym wzniesieniu w centralnej Polsce.

Z kolei Sławomir Pabich, zastępca dyrektora KWB Bełchatów, przed kamerami pochwali się tarasem widokowym kopalni. Zdradzi też jak zmieni się kopalnia po wyczerpaniu złoża i zakończeniu wydobycia węgla brunatnego w Bełchatowie. Usłyszymy nieco więcej o największych w Polsce jeziorach, które powstaną po zakończeniu wydobycia na polach Bełchatów i Szczerców.

- Redakcja odwiedziła także interaktywną ekspozycję PGE Giganty Mocy, w której zarówno dzieci, młodzież, jak również starsi turyści mogą zapoznać się z przebiegiem procesu powstawania pokładów węgla brunatnego w okolicach Bełchatowa, jak również dowiedzieć się jak wygląda jego wydobycie oraz produkcja energii elektrycznej – informuje PGE.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE