Reklama

Trzy dni obostrzeń i coraz więcej mandatów w Bełchatowie. Policja i straż miejska wspólnie patrolują ulice

Opublikowano:
Autor:

Trzy dni obostrzeń i coraz więcej mandatów w Bełchatowie. Policja i straż miejska wspólnie patrolują ulice - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 10 października cała Polska została żółtą strefą – oznacza to obowiązek zakrywania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej. Dodatkowo, Komendant Główny Policji wydał dyspozycję, by funkcjonariusze wystawiali więcej mandatów, samych pouczeń ma być zdecydowanie mniej. Ile osób zostało ukaranych w Bełchatowie w ostatnich dniach?

Od minionej soboty na ulicach i osiedlach Bełchatowa możemy zaobserwować większą ilość policyjnych patroli. Funkcjonariusze mają bowiem kontrolować to, czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych 10 października obostrzeń.

- Nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy oraz obostrzenia wprowadzone stanem epidemii. Liczba osób zakażonych cały czas rośnie. Powiat bełchatowski jest w czerwonej strefie i mamy coraz więcej osób pozostających w izolacji oraz kwarantannie. Wobec rosnącej fali zakażeń, nasze decyzje muszą i są bardziej zdecydowane – mówi Iwona Kaszewska, oficer prasowa KPP Bełchatów

A jak przestrzeganie obostrzeń przez bełchatowian wygląda w praktyce? Okazuje się, że interwencji w dniach 10 – 12 października było całkiem sporo, bo aż 156. W ponad połowie, bo 85 przypadkach policjanci zdecydowali się ukarać mieszkańców mandatami. Z kolei 59 osób zostało pouczonych. Jak informuje policja, 12 interwencji zakończyło się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

- Naszym celem jest ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa, możemy to zrobić tylko wtedy, gdy wszyscy, solidarnie będziemy przestrzegać obostrzeń. Chcielibyśmy, by naszych interwencji wobec osób niestosujących się do obowiązujących ograniczeń i obowiązków, a tym samym ilości mandatów było jak najmniej. Będzie to możliwe tylko wówczas, gdy wszyscy będą stosować się do ograniczeń, obostrzeń i dbać o bezpieczeństwo sanitarne – zaznacza Iwona Kaszewska.

Dla porównania, podczas wprowadzenia pierwszych obostrzeń w okresie od 3 do 8 kwietnia policjanci wystawili 31 mandatów i podobną ilość pouczeń.

Od 11 października funkcjonariusze współpracują ze Strażnikami Miejskimi, w tzw. mieszanych patrolach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE