Reklama

Tragedia pod Bełchatowem. Ciężarówka wjechała w 64-latka, mężczyzna zginął na miejscu

Opublikowano:
Autor:

Tragedia pod Bełchatowem. Ciężarówka wjechała w 64-latka, mężczyzna zginął na miejscu   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W czwartek, 15 października w miejscowości Kuźnica doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. 64-latek szedł środkiem jezdni – niestety, kierujący pojazdem ciężarowym 52-latek nie zauważył go na czas. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł na miejscu.

Do tragicznego zdarzenia doszło 15 października około w miejscowości Kuźnica (gm. Zelów). Na miejsce wypadku udali się funkcjonariusze z KPP Bełchatów, którzy ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym z naczepą 52-latek poruszający się od strony Łasku w kierunku Wadlewa, potrącił idącego środkiem jezdni pieszego.

- Kierowca ciężarówki podjął próbę hamowania, nie udało się niestety uniknąć zdarzenia. Mężczyzna natychmiast wysiadł z pojazdu i rozpocząć udzielanie pierwszej pomocy, dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy – informuje KPP Bełchatów.

Niestety, mimo natychmiastowej reakcji kierowcy, 64-latek zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Funkcjonariusze informują też, że pieszy nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Kierujący samochodem ciężarowym w momencie zdarzenia był trzeźwy.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, obowiązkowo w terenie niezabudowanym. Pomimo, że ustawodawca nie nakłada obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym, to zachęcamy by, szczególnie po zmroku, używać ich również w mieście, gdyż w dużym stopniu poprawiają one widoczność – czytamy na stronie KPP Bełchatów.

Obecnie policjanci z KPP Bełchatów pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w celu ustalenia dokładnych przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE