Reklama

Reklama

To dobra wiadomość dla bełchatowskich kierowców. Remont mniej uciążliwy niż się obawiano?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

To dobra wiadomość dla bełchatowskich kierowców. Remont mniej uciążliwy niż się obawiano?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w najbliższych tygodniach rozpocznie się remont ulicy Kwiatowej. Prace potrwają do połowy 2022 roku, jednak ulica dla ruchu ma być wyłączona tylko przez kilka miesięcy. Koszt inwestycji to 5,5 mln zł.

Reklama

Magistrat podpisał umowę z wykonawcą przebudowy ulicy Kwiatowej. Oznacza to, że tak długo oczekiwany przez kierowców remont ulicy, ruszy w ciągu najbliższych tygodni. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem projektu organizacji ruchu. Kwiatowa to jedna z głównych ulic w centrum miasta. Prace na ulicy mają potrwać aż do czerwca 2022 roku. Już pojawiły się głosy, że spowoduje to olbrzymie utrudnienia dla kierowców. Urząd miasta uspokaja, że roboty zostaną tak zaplanowane, aby ulica była wyłączona z ruchu jak najkrócej.

- Chodzi o to, by mieszkańcy jak najmniej odczuli uciążliwości związane z remontem. Tym bardziej, że w tym rejonie mamy wjazd w dwa osiedla – Wolność i Tysiąclecia. Zależy nam, aby wszystko zakończyć jak najszybciej (...) Chcielibyśmy, aby ruch na Kwiatową powrócił w ciągu kilku miesięcy – podkreśla wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Remontem zostanie objęty najbardziej zniszczony odcinek ulicy od ronda Józefa Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1 Maja. Jak zapewnia miasto, w pierwszej kolejności wykonane mają być roboty związane z instalacjami wodną, sanitarną i deszczową, a także sieciami wodociągową, ciepłowniczą oraz elektroenergetyczną. Później przyjdzie czas na prace drogowe m.in. utwardzenie podłoża, położenie nawierzchni, a także budowę chodnika i ścieżki rowerowej po wschodniej stronie ulicy Kwiatowej. W ramach modernizacji ulica zyska też nowe oświetlenie, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja będzie przebudowana. Dodatkowo zostanie wydzielony prawoskręt z Kwiatowej w 1 Maja, aby zwiększyć przepustowość skrzyżowania.

Remont kosztować będzie 5,5 mln zł. Większa część inwestycji zostanie pokryta z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto stara się też o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe koszty podzieliły między siebie miasto i powiat. Magistrat przeznaczył 1 mln 380 tys. zł, a starostwo 750 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy