Reklama

Reklama

Telefony na kartę. Rząd planuje zabrać pieniądze z konta

Opublikowano: śr, 15 wrz 2021 10:21
Autor:

Telefony na kartę. Rząd planuje zabrać pieniądze z konta - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pojawił się nowy, dość kontrowersyjny pomysł na podreperowanie krajowego budżetu. Szczegóły mają się znaleźć w przygotowywanej ustawie o nazwie Prawo komunikacji elektronicznej.

Reklama

Temat dotyczy posiadaczy telefonów na kartę, a takich wciąż jest w Polsce całkiem sporo. Użytkownicy kont pre-paid to głównie osoby starsze.

- Jeszcze kilka lat temu powszechną praktyką było zatrzymywanie niewykorzystanych środków z karty przez operatorów komórkowych. Jeśli kupiłeś kartę prepaid ważną rok i doładowałeś ją kwotą np. 50 złotych, to po roku traciła ona ważność - pisze money.pl. - To, co zostało na karcie, zasiliło budżet firmy telekomunikacyjnej. Klient mógł o tych pieniądzach tylko pomarzyć.

Ale ostatnio nastąpiła zmiana. Do akcji wkroczył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po długiej potyczce z telekomami odniósł częściowe zwycięstwo. W efekcie firmy zobowiązały się do oddawania pieniędzy klientom, ale pobierają opłatę manipulacyjną za tę czynność - 20 zł.

- Niewykorzystane środki dzielą się obecnie na dwa rodzaje – te powyżej 20 złotych, których odzyskiwanie ma sens, oraz poniżej 20 złotych, które de facto przechodzą na konto operatora telekomunikacyjnego - podkreśla money.pl.

Prawo komunikacji elektronicznej ma zakładać, że jeśli klient przez pół roku nie zwróci się o zwrot środków z karty, to operator będzie musiał przekazać te pieniądze rządowi – na Fundusz Szerokopasmowy.

Eksperci szacują, że w ten sposób Skarb Państwa może się wzbogacić nawet o ok. 100 mln zł. 

Operatorzy niechętnie mówią na ten temat, wskazują, że to, co zostawało na kontach i trafiało "do kieszeni" firm, to tylko ułamek strat i kosztów, jakie ponoszą w wyniku niepłacenia rachunków przez część klientów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 12 dni temu | ocena +0 / -1

  Obajtel

  JEST U OPERATORA Z BLĄDYNKĄ W REKLAMIE TARYFA ODNOWA WARTO O NIEJ POCZYTAĆ BO JA MAM I NIE NAŻEKAM

 • 12 dni temu | ocena +2 / -1

  ja zwonim

  Dać to nie ma komu, a do zabierania pierwsi!

 • 12 dni temu | ocena +2 / -4

  Nie będę się szczepił.

  Brytyjski odpowiednik GUSu podał dane o zgonach na skutek COVID-19 w pierwszym półroczu bieżącego roku. Ogólna liczba zgonów: 51 281 Liczba zgonów osób dwukrotnie zaszczepionych: 256 (0,5 %).

 • 12 dni temu | ocena +1 / -1

  Domagamy się 15 i 16 pensjie

  Mam 13 pensji i 14 na elektrowni Ale fajnie by było mieć 15 i 16 pensjie bo niestety w burrdelluuuu sporo kosztują usługi

  • 12 dni temu | ocena +2 / -0

   Andrzej

   A o ile planujesz podnieść swoje usługi ?

 • 12 dni temu | ocena +7 / -1

  Nie wiem co to inflacja,pewnie jakiś robak

  Jakie reperowanie budżetu? Przecież jest spora nadwyżka w kasie, 500 plus podnieście bo na fajki brakuje, a i 13 zróbcie dla 500plus.