Reklama

Tegoroczni maturzyści z Bełchatowa ukończyli szkołę. Świadectwa odbiorą w nietypowy sposób

Opublikowano:
Autor:

Tegoroczni maturzyści z Bełchatowa ukończyli szkołę. Świadectwa odbiorą w nietypowy sposób - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niestety bez tradycyjnego pożegnania, uścisków i gratulacji w szerszym gronie zakończą edukację w swoich szkołach tegoroczni maturzyści. W liceach i technikach na terenie Bełchatowa ponad pół tysiąca absolwentów zakończyło właśnie rok szkolny. Uczniowie w najbliższych dniach będą musieli zgłosić się po odbiór świadectw. Każda ze szkół ustaliła bezpieczny schemat ich wizyt w placówkach. Rozpoczęcie egzaminu maturalnego, ze względu na epidemię koronawirusa, przełożono na 8 czerwca.

To z pewnością przykra sytuacja dla pół tysiąca absolwentów liceów i techników z terenu miasta. W placówkach nie odbędą się tradycyjne zakończenia roku szkolnego, podczas których maturzyści mogliby, zgodnie z tradycją, pożegnać się z nauczycielami i kolegami. W każdej ze szkół uczniowie odbiorą świadectwa, ale pojedynczo i po uzgodnieniu terminu ze szkołą.

Jak poinformowało bełchatowskie starostwo, w szkołach ponadpodstawowych, prowadzonych przez samorząd powiatu bełchatowskiego, w 2020 roku naukę kończy 545 osób. W ubiegłym tygodniu odbyły się posiedzenia rad pedagogicznych, dotyczące klasyfikacji uczniów.

W popularnym „Bronku” w tym roku naukę w I LO kończą 122 osoby. Wszyscy z pozytywnym wynikiem.

- Wychowawcy skontaktują się indywidualnie z każdym uczniem w celu ustalenia daty i godziny odbioru świadectwa. Młodzież musi przyjść punktualnie, zaopatrzona w maseczkę i rękawiczki. Będzie też możliwość oddania kluczyka do szatni i książek z biblioteki – informuje bełchatowska szkoła.

W ZSP nr 1 im. L. Czyżewskiego w Bełchatowie kończy naukę 160 osób, tj. dwie klasy licealistów i sześć klas techników. W sumie dziesięciu uczniów nie uzyskało klasyfikacji, ale ma szansę na poprawki, natomiast trzy osoby mogą ewentualnie powtórzyć ostatnią klasę. W tym tygodniu młodzież będzie mogła odebrać świadectwa ukończenia szkoły.

- Dla zachowania bezpieczeństwa ustalono konkretne godziny, w których uczniowie (po dwie osoby) będą mogli wejść na teren placówki, obowiązkowo w maseczkach. Powinni mieć z sobą książki do oddania w bibliotece i dokumentację medyczną, jeśli takiej nie dostarczyli wcześniej do szkolnej pielęgniarki – informuje bełchatowskie starostwo.

Z kolei w ZSP nr 2 im. R. Traugutta czyli popularnym „Ekonomiku” jest 95 tegorocznych absolwentów technikum. Łącznie sześć osób nie uzyskało pozytywnej oceny i tym samym nie może otrzymać świadectwa ukończenia szkoły. O tym w jaki sposób każdy będzie mógł odebrać świadectwo młodzież dowie się za pomocą smsa.

Natomiast w II LO im. J. Kochanowskiego po klasyfikacyjnej radzie pedagogicznej pozytywną opinię uzyskało 142 uczniów, jedna osoba nie otrzymała klasyfikacji, ale może powtarzać rok. Jak informuje starostwo, dyrekcja szkoły aktualnie opracowuje schemat i procedurę odbioru świadectw. Najprawdopodobniej będzie to w tym tygodniu lub w pierwszych dniach maja. Zainteresowani uczniowie powinni śledzić informacje na stronie internetowej szkoły.

Ministerstwo Edukacji podjęło decyzję, że tegoroczne egzaminy maturalne odbędą się i potrwają od 8 do 29 czerwca. Termin dodatkowy egzaminu jest zaplanowany od 8 do 14 lipca. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku na maturze nie będzie części ustnej, a tylko egzaminy pisemne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE