Reklama

Te fotoradary w łódzkiem ''upolowały'' najwięcej kierowców. Nie uwierzysz, ile jechał rekordzista w Kamieńsku...

Opublikowano:
Autor:

Te fotoradary w łódzkiem ''upolowały'' najwięcej kierowców. Nie uwierzysz, ile jechał rekordzista w Kamieńsku... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blisko 100 tys. naruszeń prędkości zarejestrowały fotoradary na terenie województwa łódzkiego w 2019 roku. Zapytaliśmy Inspekcję Transportu Drogowego, które urządzenia „namierzyły” największą liczbę kierowców. Okazuje się, że najczęściej wykroczenia rejestrował fotoradar w Kamieńsku. Tam też złapano rekordzistę. O ile przekroczył dozwoloną prędkość?

Postanowiliśmy stworzyć „mały ranking” fotoradarów, które rejestrują największą liczbę przekroczeń prędkości w naszym regionie. Poprosiliśmy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które zajmuje się analizami pracy fotoradarów w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, o zestawienie urządzeń, które wykonały największą liczbę zdjęć. Z udostępnionych statystyk wynika, że w 2019 roku przy wykorzystaniu 32 fotoradarów stacjonarnych w woj. łódzkim inspektorzy zweryfikowali łącznie 94,6 tys. naruszeń prędkości.

Okazuje się, że największe „żniwo” zebrał fotoradar w Kamieńsku, który w ub. roku zanotował aż 11700 przypadków. To najwięcej w całym województwie łódzkim. Ponad 10 tysięcy kierowców jadących z niedozwoloną prędkością namierzył również fotoradar w Łodzi, zainstalowany przy ulicy Palki (10154 naruszenia). Trzecie miejsce w zestawieniu przypadło urządzeniu w Osjakowie przy ulicy Spacerowej, które odnotowało w sumie 7373 zdjęć.

Kolejne pozycje w rankingu zajęły urządzenia: w Zgierzu przy ul. Łódzkiej (6136 naruszeń), Tuszynie (5487), Łodzi przy al. Włókniarzy (4507) oraz Stobiecku Szlacheckim (4334).

Kierowcy często łamią dozwoloną prędkość również w takich miejscowościach jak m.in. Wola Zaradzyńska (4176), Aleksandrów Łódzki (3681) oraz Poniatów (3290).

Inspektora Transportu Drogowego poinformował, że złapany na fotoradar rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km/h. W Kamieńsku kierowca audi przy ograniczeniu do 70 km/h jechał aż 169 km/h. Dostał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych.

Okazuje się, że z roku na rok coraz więcej kierowców przekraczających prędkość namierza też odcinkowy pomiar prędkości w Klukach. W ubiegłym roku urządzenie zarejestrowało aż 4917 naruszeń. To aż o blisko półtora tysiąca więcej niż rok wcześniej (2018 – 3472 naruszenia).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE