Reklama

Taka okazja pojawia się raz na 100 lat! Jutro warto popatrzeć w niebo, szykuje się astronomiczne widowisko

Opublikowano:
Autor:

Taka okazja pojawia się raz na 100 lat! Jutro warto popatrzeć w niebo, szykuje się astronomiczne widowisko - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już jutro najdłuższe zaćmienie Księżyca od 100 lat! Potrwa rekordową 1 godzinę i 43 minuty. Kolejne takie zjawisko będziemy można obserwować na niebie dopiero w 2123 roku.

Zaćmienie Księżyca powstaje, gdy Ziemia znajduje się pomiędzy Słońcem a Księżycem będącym w pełni i wejdzie on w stożek cienia Ziemi. Ostatnio całkowite zaćmienie Księżyca w Polsce mogliśmy obserwować 28 września 2015, jednak mimo wszystko było ono o wiele krótsze od tegorocznego.


Widowisko rozpocznie się jutro tj. 27 lipca o godzinie 21:30. Faza całkowita potrwa do godziny 23:30. Zaćmienie będzie najlepiej widoczne w krajach dalekiego wschodu oraz Rosji, jednak w Polska to również dobre miejsce do obserwacji zjawiska.


W trakcie jutrzejszego zaćmienia, bardzo dobrze widoczny będzie też jasnoczerwony Mars, który znajdzie się dokładnie naprzeciwko Ziemi względem Słońca. Ten wieczór to prawdziwa gratka dla miłośników astronomii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE